more_horiz
Wiadomości

Film o Zenku Martyniuku. TVP pokazała zwiastun produkcji

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 02:19
Telewizja Polska zaprezentowała pierwszy zwiastun pełnometrażowego filmu o Zenonie Martyniuku - artyście i liderze zespołu Akcent, wykonującego muzykę disco polo. To pierwsza samodzielna produkcja kinowa TVP.
Film Zenek wchodzi do kin 14 lutego
Film "Zenek" wchodzi do kin 14 lutegoFoto: screenshot / youtube.com / TVP VOD

Film zatytułowany "Zenek" w kinach pojawi się 14 lutego. Opowiada historię Zenona Martyniuka, popularnego piosenkarza wykonującego muzykę disco polo.

Zenek Martyniuk - nastolatek zakochany w disco

Muzyczna kariera Zenka Martyniuka, którą przedstawia film, zaczyna się od jego fascynacji muzyką disco popularną w latach 80. Młody artysta zostaje zachęcony do zaangażowania się w tworzenie muzyki przez swojego wujka - zawodowego muzyka.

Wsparcie rodziny okazuje się kluczowe. Właśnie dzięki wujkowi przyszły król disco polo po raz pierwszy staje na scenie i swoją muzyką zachwyca tłumy.

Pierwsza samodzielna produkcja TVP

"Zenek" jest pełnometrażowym filmem wyprodukowanym w całości przez Telewizję Polską. Jego reżyserią zajął się Jan Hryniak, zaś scenariusz stworzyła jego żona, Marta Hryniak. W główną rolę - Zenona Martyniuka - wciela się dwóch aktorów. Jakub Zając gra młodego, a Krzysztof Czeczot - dorosłego muzyka.

zenek 1200 pap.jpg
"Sylwester Marzeń z Dwójką" zdystansował konkurencję. Miliony widzów wybrały TVP

Na ekranie zobaczymy też Klarę Bielawkę, która wcieliła się w rolę żony artysty oraz Jana Frycza, który gra jej ojca. Rodziców Zenka Martyniuka grają Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] "Padł rekord wszech czasów". Prezes TVP o "Sylwestrze Marzeń z Dwójką"

Aktorzy na plan weszli pod koniec października, zaś prace nad filmem trwały ok. dwóch miesięcy. Telewizja Polska planuje kolejne pełnometrażowe produkcje filmowe realizowane samodzielnie.

youtube.com, dorzeczy.pl, jmo

Zobacz także

Zobacz także