X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wójcik o odtajnieniu materiałów ws. Kaczmarka: prokurator ma prawo ujawnić taki materiał

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 13:00
- Jeżeli przemawia za tym interes społeczny i nie ma obawy niebezpieczeństwa dla prowadzenia dalszego postępowania, prokurator ma prawo ujawnić taki materiał - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, pytany o to, czy dojdzie do odtajnienia materiałów ws. Tomasza Kaczmarka.
Michał Wójcik
Michał WójcikFoto: PAP/Andrzej Grygiel

michał_wójcik_pap1200.jpg
"To nie ustawa kagańcowa, to zdjęcie kagańca ze społeczeństwa". Michał Wójcik ws. reformy sądownictwa

- To jest decyzja Prokuratora Generalnego. Ja chcę tylko przypomnieć oczywiście, że jeżeli postępowanie jest na etapie postępowania przygotowawczego, jeżeli przemawia za tym interes społeczny i nie ma obawy jakiegoś niebezpieczeństwa dla prowadzenia dalszego postępowania przygotowawczego, prokurator zawsze zgodnie z polskimi przepisami ma prawo ujawnić taki materiał, ale to jest, jeszcze raz zastrzegam, decyzja Prokuratora Generalnego. Ja nie mam w tym zakresie żadnej wiedzy - powiedział wiceminister Michał Wójcik.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Michał Wójcik: uchwała trzech izb Sądu Najwyższego nie ma skutków prawnych

Zaznaczył jednocześnie, że Tomasz Kaczmarek miał postawione zarzuty. - Chodzi o podejrzenia popełnienia bardzo poważnych przestępstw, gdzie w tle pozostają miliony. Jest to bardzo częste, że osoby, które są podejrzewane o popełnienie przestępstw, po prostu stosują tego rodzaju linie obrony. Proszę pamiętać, że on przez wiele lat mówił zupełnie coś innego. On potwierdzał, że tak rzeczywiście było, a dzisiaj nagle zmienił swoje stanowisko - mówił Wójcik.

Dodał, że w jego opinii "coś nie gra w tym wszystkim".

cba pap 1200.jpg
Śledztwo ws. "willi Kwaśniewskich". Kamiński chce ujawnienia materiałów

Śledztwo ws. "willi Kwaśniewskich"

W poniedziałek rzecznik koordynatora Stanisław Żaryn przekazał, że minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński zwrócił się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o ujawnienie opinii publicznej materiałów ze śledztwa ws. "willi Kwaśniewskich".

O wniosku Kamińskiego do Ziobry w sprawie ujawnienia opinii publicznej materiałów zgromadzonych w śledztwie dotyczącym "willi Kwaśniewskich" w Kazimierzu Dolnym Żaryn napisał w przekazanym PAP komunikacie.

- Jednocześnie informuję, że wersja wydarzeń przedstawiana obecnie w mediach przez Tomasza Kaczmarka jest nieprawdziwa, a złożone przez niego w grudniu 2019 r. zeznania są fałszywe. Są one sprzeczne nie tylko z wcześniejszymi zeznaniami składanymi pod groźbą odpowiedzialności karnej w prokuraturze oraz przed sądem, ale także z wielokrotnie prezentowaną przez niego publicznie wersją wydarzeń - dodał rzecznik ministra koordynatora.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Sprawa willi w Kazimierzu. Grodzki wspiera Kwaśniewskich

Również w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Katowicach poinformował, że Prokuratura Regionalna w Katowicach wyłączyła materiał dowodowy i wszczęła postępowanie dotyczące składania przez świadka Tomasza Kaczmarka od lipca 2009 roku do 12 grudnia 2019 roku fałszywych zeznań w toku postępowań przygotowawczych prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie i Prokuraturze Regionalnej w Katowicach.

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach podał, że wyłączone dowody - w tym również wielokrotne zeznania składane przez świadka Tomasza Kaczmarka - zostaną poddane wnikliwej analizie, w zestawieniu z pozostałym materiałem dowodowym. W zależności od ustaleń zostaną podjęte dalsze decyzje procesowe.

morawiecki pap 1200.jpg
Premier: zeznania Tomasza Kaczmarka są kompletnie niewiarygodne

"Agent Tomek" oskarża MSWiA

Były agent CBA Tomasz Kaczmarek, znany jako "agent Tomek", w wyemitowanym w sobotę w TVN24 reportażu oskarżył szefa MSWiA, ministra koordynatora służb specjalnych, byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, a także byłego wiceszefa Biura Macieja Wąsika o wywieranie na niego nacisków podczas operacji dotyczącej rzekomej willi Kwaśniewskich.

Według Kaczmarka dowody zebrane w operacji dotyczącej willi w Kazimierzu Dolnym, która miała rzekomo należeć do byłej pary prezydenckiej Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, są wynikiem "rozkazów i poleceń od Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika".

[ZOBACZ TAKŻE] >>> CBA w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Trwa zabezpieczanie dokumentów

- Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Ja osobiście nigdy takiego przeświadczenia nie powziąłem, a moje notatki i złożone zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych - mówił były agent CBA.

Śledztwo w sprawie majątku Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich toczy się w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach. Postępowanie jest prowadzone "w sprawie". Dotychczas nikomu nie przedstawiono zarzutów. 

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Wójcik: nie możemy pozwolić na anarchię w wymiarze sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 08:24
- Sędzia nie może podważyć statusu innego sędziego. To bardzo niebezpieczne, bo to by oznaczało, że wkracza się w sferę wolności praw obywateli - powiedział w radiowej Jedynce Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znany biznesmen Zbigniew S. zatrzymany. Groził ministrowi sprawiedliwości i jego rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 10:26
Zbigniew S., który publicznie groził ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze i jego rodzinie, został zatrzymany przez kieleckich policjantów. Prokuratura postanowiła o zmianie i uzupełnieniu zarzutów, które zostaną mu przedstawione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wójcik o zaproszeniu Komisji Weneckiej: Grodzki złamał konstytucję

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 21:55
Jak powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, marszałek Senatu zapraszając do Polski Komisję Wenecką złamał dwa artykuły Konstytucji RP, "które mówią o tym, że takie działania może prowadzić rząd w porozumieniu z prezydentem Polski".
rozwiń zwiń