X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Mały ZUS Plus. Więcej firm skorzysta z niższych składek

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 02:22
Od 1 lutego więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Wchodzą w życie zmiany w "małym ZUS" dla przedsiębiorców, czyli tzw. mały ZUS Plus.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartosz Zakrzewski/Shutterstock.com

Jak wyjaśnia prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska, dotychczas z "małego ZUS-u" mógł skorzystać przedsiębiorca, którego ubiegłoroczny przychód nie przekraczał 30-krotności minimalnego wynagrodzenia.

rodzina1200.jpg
Świadczenie "Mama 4 Plus" już dla ponad 53 tys. osób. Znamy nowe statystyki

Od 1 lutego z "małego ZUS-u Plus" będzie mógł skorzystać przedsiębiorca, którego przychód z poprzedniego roku nie przekroczył 120 tysięcy złotych. Składki będą liczone zaś od 50 procent uzyskiwanego dochodu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Ile firm ma prawo skorzystania z Małego ZUS-u Plus?

Kolejnym warunkiem do skorzystania z "małego ZUS-u plus" jest prowadzenie działalności w poprzednim roku przez co najmniej 60 dni. Podstawa wymiaru składek nadal będzie musiała się mieścić między 30 procent minimalnego wynagrodzenia krajowego a 60 procent prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia.

- W wyliczeniu nowej podstawy wymiaru składek za luty pomoże przedsiębiorcy kalkulator Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na stronie eSkładka.pl. - podkreśla prezes Uścińska. Dodaje, że z szacunków Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że rozszerzoną działalnością Plus zainteresowanych jest ponad 300 osób

Prezes Gertruda Uścińska zaznaczyła, że dzięki rozszerzeniu "Małego ZUS-u" najmniejsi przedsiębiorcy każdego miesiąca zaoszczędzą średnio po kilkaset złotych.

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od lutego Mały ZUS Plus. Kto skorzysta z programu?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 09:56
Około 320 tysięcy przedsiębiorców od najbliższej soboty będzie mogło skorzystać z tzw. Małego ZUS-u Plus. Prawo do skorzystania z obniżonej składki na ubezpieczenia społeczne będą miały osoby, których przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej w poprzednim roku kalendarzowym nie był wyższy niż 120 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń