X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Moralne molestowanie", bo w pokoju wisiał krzyż. Ziobro interweniuje ws. wyroku sądu

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 07:18
Prokurator Generalny w skardze nadzwyczajnej kwestionuje wyrok sądu w sprawie nauczycielki, która zdjęła krzyż w szkole - podaje piątkowy "Nasz Dziennik".
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: Flickr/IAR/KOW

policja kogut 1200 free.jpg

Bielsko-Biała: nieznany sprawca sprofanował Krzyż Trzeciego Tysiąclecia

Jak informuje gazeta, prokurator generalny Zbigniew Ziobro domaga się uchylenia w całości wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu oraz orzeczenia przez SN "co do istoty sprawy". Zarzuca w niej wyrokowi narzucenie zasad prawa, "w szczególności wynikającej z zasady demokratycznego państwa prawnego zasady sprawiedliwości proceduralnej".

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej informuje, że przejawem tego naruszenia było w szczególności błędne zastosowanie przepisu Kodeksu pracy do stanu faktycznego sprawy, niedostateczne wyjaśnienie, na czym polega w rozpoznawalnej sprawie dyskryminacja powódki ze względu na jej światopogląd i związane z tym molestowanie.

Dyskryminacja i moralne molestowanie

1200_Nycz_PAP.jpg
Kard. Kazimierz Nycz: krzyż w Sejmie powinien pozostać. Uszanujcie go

"ND" przypomina zachowanie Grażyny Juszczyk, byłej nauczycielki w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach, która w 2013 r. dwukrotnie zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim. Juszczyk pozwała dyrektorkę szkoły o "dyskryminację, moralne molestowanie i organizowanie działania nauczycieli szykanujące i dyskryminujące". Wygrała proces przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu.

Jak podaje gazeta, prawnicy wykazali jednak, że symbole religijne prezentowane publicznie nie naruszają dóbr osobistych osób niewierzących i bezwyznaniowych. Mec. dr Paweł Bała mówi dziennikowi, że w orzeczeniu zarówno Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, jak i sądów polskich, jednoznacznie wskazuje się, że publiczna ekspozycja symboli religijnych nie stanowi naruszenia dóbr osób niebędących wyznawcami określonej religii. "Poza tym najwyższy akt prawny w hierarchii źródeł prawa, Konstytucja RP z 1997 r., w preambule wprost wskazuje na chrześcijańskie dziedzictwo Narodu Polskiego" - dodaje.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepokoje i klimat ateizacji. Francuska laickość w praktyce

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 12:00
Jaka jest kondycja społeczeństwa Francji i jego stosunek do religijności? Jak realizowane są hasła "państwa laickiego"? Czy wiara nadal może być punktem odniesienia dla "pierwszej córy Kościoła"? Rozmówcy portalu PolskieRadio24.pl podkreślają, że Kościół może przynieść nadzieję i społeczną zmianę w pełnym kontrastów francuskim społeczeństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tęczowa Maryja w kształcie waginy". Jest akt oskarżenia za obrazę uczuć religijnych

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 11:03
Akt oskarżenia za obrazę uczuć religijnych przeciwko aktywistce Dominice K. z Wrocławia skierowała Prokuratura Rejonowa w Warszawie. Tęczowa postać Matki Bożej, przypominająca żeńskie narządy płciowe, miała być cegiełką na rzecz ruchu LGBT.
rozwiń zwiń