Artur Dziambor: Polacy czekają na polityków o poglądach wolnorynkowych

– Mamy ogromny kryzys Unii Europejskiej, który przede wszystkim objawił się brexitem. Powinniśmy dążyć do tego, żeby wrócić do idei UE sprzed jej powstania – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Artur Dziambor, poseł Konfederacji.

2020-02-11, 09:47

Artur Dziambor: Polacy czekają na polityków o poglądach wolnorynkowych
Artur Dziambor. Foto: PR

Posłuchaj

Artur Dziambor o Krzysztofie Bosaku i wyborach prezydenckich (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty

Po tym, jak w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła datę wyborów prezydenckich (odbędą się 10 maja, ewentualna druga tura – 24 maja), zaczyna się rozpędzać kampania. Jeszcze tego samego dnia ubieganie się o reelekcję oficjalnie ogłosił prezydent Andrzej Duda, a pozostali kandydaci rozpoczęli intensywniejsze spotkania z wyborcami. Krzysztof Bosak natomiast miniony weekend miał zajęty sprawami prywatnymi – brał ślub.

Powiązany Artykuł

Elżbieta Witek 1200.jpg
Znamy datę wyborów prezydenckich. Zielone światło dla kampanii wyborczej

– Plusem Krzysztofa Bosaka jest to, że nie jest rozpoznawalny przez wszystkich wyborców. Dzieje się tak być może dlatego, że nie było go w polityce przez ostatnie lata. Dzięki temu może przekonać wyborców nieprzekonanych – stwierdził Artur Dziambor.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceprezes partii KORWiN na pytanie, co kandydat Konfederacji powinien robić, by jego rozpoznawalność się zwiększyła, odpowiedział, nawiązując do Wspólnoty Europejskiej.

REKLAMA

– Polacy czekają na polityków, którzy będą reprezentowali poglądy wolnorynkowe i patriotyczne. Mamy ogromny kryzys Unii Europejskiej, który przede wszystkim objawił się brexitem. Coraz więcej państw zaczyna zauważać, że unijne władze starają się zagarnąć coraz więcej władzy. Jako patrioci i narodowcy stawiamy sprawę jasno: powinniśmy dążyć do tego, żeby wrócić do idei UE sprzed jej powstania, czyli wspólnoty niezależnych państw, w których nie istnieją granice celne. To można osiągnąć na bazie współpracy ograniczonej do spotkań szefów MSZ. Nie musi natomiast istnieć Parlament Europejski – powiedział gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Artur Dziambor (Konfederacja)
Data emisji: 11.02.2020
Godzina emisji: 8.13

bb/ml

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej