X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne posiedzenie Sejmu. W planie budżet, ochrona zdrowia i emerytury

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 05:15
Podczas rozpoczynającego się dwudniowego posiedzenia Sejmu, odbędzie się między innymi drugie czytanie projektu budżetu na 2020 rok. Przewiduje on, że dochody i wydatki będą się równoważyć i osiągną ponad 435 miliardów złotych.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: Verconer/ Shutterstock

Po stronie wydatków budżetowych zapisano między innymi realizację społecznych programów rządowych, takich jak: Rodzina 500+, Dobry Start czy wypłatę 13 emerytury. Podczas prac w sejmowych komisjach do projektu wniesiono ponad 530 poprawek. Komisja finansów na posiedzeniu 30 stycznia pozytywnie zaopiniowała 23.

budżet free1200.jpg
Budżet na rok 2020 nie będzie zmieniony

Obywatelskie projekty ustaw o ochronie zdrowia

W porządku obrad jest też kilka obywatelskich projektów ustaw. To między innymi propozycja dotycząca warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia. Drugi projekt dotyczy zwiększenia środków finansowych z budżetu państwa na ochronę zdrowia. Trzeci to propozycja nowelizacji ustawy o podatku od spadków i darowizn.

Sejm będzie też kontynuował prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy, przenoszącej pieniądze z Otwartych Funduszy Emerytalnych na Indywidualne Konta Emerytalne. Środki z OFE będą trafiać na IKE automatycznie. Z tytułu przekształcenia zostanie pobrana opłata w wysokości 15 procent pobranych środków, którą w dwóch turach odprowadzą fundusze inwestycyjne, które powstaną z przekształcenia OFE. Proponowane rozwiązania dotyczą prawie 16 milionów Polaków. Kwota, która ma być przekazana z OFE na IKE, to 162 miliardy złotych. Ustawa ma wejść w życie 1 czerwca 2020 roku.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] IKE umożliwia dziedziczenie pieniędzy z OFE przez spadkobierców

Izba ma też wysłuchać informacji o istotnych problemach, wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2018 roku.

Decyzje Senatu przedmiotem głosowania

Posłowie zajmą się też stanowiskami Senatu do uchwalonych przez Sejm ustaw. To między innymi nowelizacja o opłatach abonamentowych, która zakłada rekompensatę dla mediów publicznych za utracone wpływy z abonamentu. W tym roku publicznym mediom mają zostać przekazane papiery skarbowe o wartości 1 miliarda 950 milionów złotych z przeznaczeniem na realizację misji publicznej.

komisja_pap_1200.jpg
Komisja rozpatrzyła poprawki Senatu ws. trzynastej emerytury. Znamy decyzję

Posłowie będą też głosować nad poprawkami Senatu do ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Zgodnie z tą propozycją, tak zwana trzynasta emerytura ma wynieść tyle, ile emerytura minimalna, czyli 1200 złotych brutto. Jedna z przyjętych przez senatorów poprawek zakłada między innymi sprzeciw, aby "trzynastki" finansować z Funduszu Solidarnościowego. Według polityków Prawa i Sprawiedliwości, jej przyjęcie oznaczałoby, że emeryci nie dostaliby tych świadczeń.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Minister Rodziny: rząd dotrzyma słowa w sprawie wypłaty trzynastej emerytury

W piątek rozpocznie się kolejne posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie będą głosowali nad projektem budżetu na 2020 rok.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co trzeba zrobić, aby nie stracić 13 emerytury, gdy do końca marca przechodzimy na "garnuszek" ZUS ?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 13:00
Sejm będzie wkrótce głosować nad projektem ustawy o trzynastej emeryturze. Te dodatkowe pieniądze mają trafić do 9,8 milionów osób już w kwietniu. Ale może jej nie dostać około 200 tysięcy osób, które do końca marca 2020 roku przechodzą na emeryturę. O tym problemie i sposobie jak tego uniknąć pisze dziennik"Fakt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Szramka: system emerytalny jest trupem, ZUS jest niewypłacalny

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 18:24
- System emerytalny wymaga reformy, jest trupem, bo ZUS stał się praktycznie niewypłacalny. Budżet państwa musi wspomagać tę instytucję - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Paweł Szramka.  
rozwiń zwiń