X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa Nowogrodzkiej 6a. Sąd wydał decyzję ws. postanowienia komisji weryfikacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 21:00
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił postanowienia komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ulicy Nowogrodzkiej 6a w stolicy. Chodzi o decyzje z 2017 i 2018 roku w sprawie odmowy ustanowienia prawa użytkowania wieczystego. 
Komisja weryfikacyjna bada reprywatyzację Nowogrodzkiej 6a
Komisja weryfikacyjna bada reprywatyzację Nowogrodzkiej 6aFoto: PAP/Leszek Szymański
  • WSA uchylił postanowienia komisji weryfikacyjnej w sprawie Nowogrodzkiej 6a
  • Od postanowień WSA przysługuje odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego
  • Podczas rozprawy przed komisją weryfikacyjną w 2017 roku zeznania złożyły trzy lokatorki, które mówiły o zastraszaniu i nękaniu
pap komisja weryfikacyjna 1200.jpg
Decyzja komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości na warszawskim Targówku

Kamienicę przejęła 11 lat temu spółka, która odkupiła prawa do niej po jej zreprywatyzowaniu na rzecz spadkobierców właścicieli. Grunt przy Nowogrodzkiej 6a trafił w prywatne ręce wraz z lokatorami.

Reprezentujący Komisję Weryfikacyjną adwokat Michał Mosakowski przypominał, że podczas rozprawy w siedzibie Prokuratury Krajowej ówcześni lokatorzy mówili o działaniach mających doprowadzić do ich wyprowadzki.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Śledztwo ws. warszawskiej reprywatyzacji. Kolejne osoby w rękach CBA

- Na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalono, że na terenie tej nieruchomości miały miejsce zalania konkretnych lokali. Doszło między innymi do przebicia stropu, a na terenie nieruchomości zalegał gruz. Prowadzony remont trwał od 2013 roku. Część byłych już lokatorów wyprowadziła się na skutek tych działań. Często zamiarem takich działań było zniechęcenie lokatorów komunalnych i doprowadzenie do ich wyprowadzki - powiedział Michał Mosakowski.

kaleta sebastian_1200.jpg
S. Kaleta: Warszawa nie wypłaca pieniędzy pokrzywdzonym lokatorom

Czym jest interes społeczny?

Pełnomocnik spółki, która sprawowała nadzór nad kamienicą przy Nowogrodzkiej, adwokat Marek Nowakowski, twierdził, że działała ona zgodnie z prawem i interesem społecznym. - Czym jest interes społeczny? To jest interes całego społeczeństwa, a nie tylko grupy, która wchodzi w skład tego społeczeństwa. Nie jest interesem społecznym dbanie o lokatorów komunalnych w kamienicy. Tym bardziej, że kamienica należy do podmiotu prywatnego. Nie można przenosić na prywatne podmioty realizacji obowiązków mieszkaniowych gminy - dodał pełnomocnik spółki, która zarządzała zreprywatyzowaną kamienicą.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Nieruchomość przy Kredytowej 6. Uchylona decyzja Komisji Weryfikacyjnej

Podczas rozprawy przed komisją weryfikacyjną w 2017 roku zeznania złożyły trzy lokatorki, które mówiły o zastraszaniu i nękaniu między innymi uciążliwym i przedłużanym w nieskończoność remontem.

Od postanowień WSA przysługuje odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sąd nie był pobłażliwy. Pirat drogowy "Frog" skazany za złamanie zakazu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 19:38
Półtora roku bezwzględnego więzienia i osiem lat zakazu prowadzenia pojazdów - w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Woli zapadł wyrok w sprawie złamania zakazu prowadzenia pojazdów przez Roberta N. znanego jako "Frog". Wyrok jest nieprawomocny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reprywatyzacja Marszałkowskiej 43. Sąd zdecydował ws. nieruchomości i gruntu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 14:45
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił dwa postanowienia komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji kamienicy i gruntu przy ulicy Marszałkowskiej 43 w stołecznym Śródmieściu. Sprawę przekazano komisji do ponownego rozpatrzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śledztwa nie będzie. Sąd odrzucił zażalenie Birgfellnera

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 17:47
Warszawski sąd okręgowy utrzymał w mocy postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa po zawiadomieniu austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera - przekazała prok. Renata Śpiewak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
rozwiń zwiń