X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Ludzie, którzy pracują, czują się tym upokorzeni". Kidawa-Błońska o 500+

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 12:38
- Wmówiono ludziom: bierzesz pieniądze i to wystarczy, nie musisz się rozwijać. Straciliśmy to budowanie w ludziach aspiracji, że trzeba pracować, rozwijać się, starać się by dzieci miały zapewnioną lepszą przyszłość - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska podczas spotkania z wyborcami, odnosząc się do programu 500+. 
Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka KO na urząd prezydenta
Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka KO na urząd prezydentaFoto: PAP/Marcin Obara
tusk2 1200 eastnews.jpg
Donald Tusk krytykuje 500+: trzeba mądrzej wydawać pieniądze

Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się z mieszkańcami Piaseczna w sali miejscowego Centrum Edukacyjno-Multimedialnego. - Ludzie, którzy pracują, czują się w jakiś sposób upokorzeni, że ktoś jest wspierany, a nie pracuje - mówiła kandydatka KO na prezydenta, odnosząc się do programów socjalnych rządu.

- W każdym społeczeństwie są osoby, którym musimy pomagać, bo sobie nie dają rady. Ale pomagać w taki sposób, żeby je wyciągać z tego, że nie pracują, żeby miały szanse normalnie się rozwijać - argumentowała.

KPRM mateusz morawiecki free 1200.jpg
Premier: nasi oponenci działają przez obrazoburcze profanacje i pomysły niszczące rodzinę

Kidawa-Błońska stwierdziła, że "skoro oni zamykają się w tych domach, nie pracują, to taki przykład dają swoim dzieciom". - To jest kolejne pokolenie, które będzie wychowywane dokładnie w taki sam sposób. Państwo powinno wspierać ludzi pracujących - mówiła.

- Wmówiono ludziom: bierzesz pieniądze, to już wystarczy, nie musisz się rozwijać. Gdzieś edukacyjnie straciliśmy to budowanie w ludziach aspiracji, że trzeba pracować, rozwijać się, starać się, by dzieci miały zapewnioną lepszą przyszłość - zaznaczyła.

"Lekcje religii zrobiły więcej złego niż dobrego"

Podczas spotkania Kidawa-Błońska została również zapytana, czy jest za tym, żeby zlikwidować lekcje religii w szkołach. - Jestem osobą wierzącą, ale lekcje religii zrobiły więcej złego niż dobrego. Widać, że rodzice są zainteresowani, by dzieci chodziły na lekcje religii tylko do czasu komunii - mówiła.

Potem to zainteresowanie niknie. Parafie tracą kontakt z parafianami. Jesteśmy w przededniu dyskusji, by lekcje religii wróciły do parafii - podkreśliła kandydatka KO na prezydenta.

twitter.com/tvp.info/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Media publiczne muszą być finansowane z budżetu państwa". Kidawa-Błońska pięć miesięcy temu

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 11:08
- Telewizja publiczna będzie finansowana z budżetu. Mówimy o tym od czterech lat, powinna być finansowana z budżetu - przekonywała pięć miesięcy temu, we wrześniu 2019 roku, Małgorzata Kidawa-Błońska. Polityk argumentowała wówczas, że telewizja publiczna i rozgłośnie radiowe powinny "mieć możliwość spokojnego, racjonalnego funkcjonowania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć razy "nie". Tak Kidawa-Błońska głosowała ws. dodatkowych pieniędzy na onkologię

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 17:07
Środowiska opozycyjne na czele z kandydatką KO na prezydenta w ostatnim czasie wykorzystują temat opieki onkologicznej w Polsce. Chcą, żeby prezydent zawetował finansową rekompensatę dla mediów publicznych z tytułu niskich wpływów z abonamentu, by przeznaczyć te pieniądze na pomoc w walce z chorobami nowotworowymi. Za rządów PO-PSL Małgorzata Kidawa-Błońska pięciokrotnie zagłosowała jednak przeciw dodatkowym środkom na onkologię, tak jak jej partyjni koledzy. Portal tvp.info przypomniał te decyzje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powiązany z "SokiemzBuraka" i Fundacją Otwarty Dialog. Teraz pomaga Kidawie-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 20:22
Martin Mycielski, człowiek znany z prowadzenia hejterskiego "SokuzBuraka", przyznał w mediach społecznościowych, że zaangażowany jest w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Współpracuje on też z kontrowersyjną Fundacją Otwarty Dialog, której szefowa - Ludmiła Kozłowska - została deportowana z Polski.
rozwiń zwiń