X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Zamordowali jej męża, sprawę umorzono. "Prokurator Lenarczyk zmieniła nasze życie w piekło"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 11:38
Mąż Urszuli Kruczek został zamordowany. Sędzia Dorota Lenarczyk, ówczesna prokurator śledztwo umorzyła, zanim do sądu dotarły wyniki badań DNA. Gdy bohaterka materiału domagała się sprawiedliwości, była wielokrotnie zastraszana. Sprawą zajęli się reporterzy programu "Kasta" emitowanego w TVP Info.
Audio
  • Sprawa zabójstwa męża Urszuli Kruczek ("Kasta"/TVP Info)
Pani Urszula Kruczek nie doczekała się sprawiedliwości ws. zabójstwa swojego męża
Pani Urszula Kruczek nie doczekała się sprawiedliwości ws. zabójstwa swojego mężaFoto: screenshot/tvp info

W nocy z 22 na 23 grudnia 2000 roku Roman Kruczek wyszedł do baru i nie wrócił. Rano odnaleziono jego zwłoki.

- Zostało mu zadanych osiem ciosów łomem w głowę. By zatrzeć ślady, został wrzucony do wody. Po zgłoszeniu sprawą zajęła się ówczesna prokurator Dorota Lenarczyk. Prowadziła moją sprawę przez rok i 6 grudnia umorzyła ją ze względu na brak dowodów morderstwa. Co więcej zrobiła to przed przyjściem najważniejszych badań sądowych, które potwierdziły obecność DNA domniemanego mordercy - twierdzi żona zamordowanego Urszula Kruczek.

"Walka z wiatrakami"

Właśnie ona próbowała namówić panią prokurator do ponownego zajęcia się sprawą, ale jak mówi "była to walka z wiatrakami". - W tym czasie byłam zastraszana. Sprawę miała w swoich rękach policja, a pani Lenarczyk twierdziła, że nigdy badań nie widziała. W 2002 awansowała na sędzię i nie przekazała swoich dawnych spraw następcy, ukrawając przy tym przestępcę - dodaje poszkodowana.

W dalszej kolejności sprawą zajął się gliwicki sąd, który postanowił postępowanie wobec pani prokurator Lenarczyk umorzyć. - Ona jest bezkarna, nikt nie wymierzy jej sprawiedliwości. Dalej jest w sądzie i dalej orzeka. Nasze życie zmieniła w piekło. Zostaliśmy bardzo skrzywdzeni i ran w naszych sercach nic nie zabliźni - dodaje pani Urszula.

Przypadki pokrzywdzonych przez sądy

Program TVP Info zatytułowany "Kasta" przedstawia przypadki osób pokrzywdzonych przez sądy, często wbrew rozsądkowi i przedstawionym dowodom, za to w majestacie prawa.

Następny odcinek "Kasty" w poniedziałek, 9 marca o godz. 21.30.

ko/TVP Info

Zobacz więcej na temat: POLSKA sądownictwo zabójstwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak