X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Padło wiele ważnych propozycji". Prezydent po posiedzeniu RBN ws. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 13:40
- Była to bardzo merytoryczna dyskusja bez krytyki wobec rządzących. Padło wiele ważnych propozycji, także ze strony opozycji. Dziękuję wszystkim uczestnikom - powiedział prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Audio
  • Prezydent: apeluję o zachowanie szczególnych środków ostrożności w związku z koronawirusem (IAR)
  • Andrzej Duda: rząd otrzymał od opozycji zielone światło do walki z koronawirusem (IAR)
Prezydent RP Andrzej Duda
Prezydent RP Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański
  • Andrzej Duda podkreślił, że "to co do tej pory zostało zrobione przez rząd, przez inspekcję sanitarną zostało dobrze ocenione"
  • Jak do tej pory sytuacja nie wygląda źle, biorąc pod uwagę, że jesteśmy 38-milionowym społeczeństwem, tych zachorowań procentowo jest bardzo niewiele - mówił prezydent
  • W Polsce jak dotąd potwierdzono 20 przypadków koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda wyraził wdzięczność wszystkim uczestnikom spotkania za udział w nim oraz wszystkie wypowiedzi. - Jestem zbudowany tym, że spotkanie było bardzo merytoryczne, bardzo rzeczowa dyskusja - mówił.

gowin pap 1200.jpg
Jarosław Gowin: w związku z koronawirusem rozważamy czasowe zawieszenie zajęć

Jak relacjonował podczas posiedzenia RBN, premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie przedstawili bardzo szczegółową informację. W dyskusji brali udział wszyscy uczestnicy spotkania.

- Było wiele ważnych propozycji, które zostały przedstawione także przez stronę opozycyjną - zwrócił uwagę Andrzej Duda.

szumowski-1200-twitter.jpg
Minister zdrowia: mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa

- Chcę bardzo mocno podkreślić. Była to bardzo merytoryczna dyskusja bez krytyki wobec rządzących. To znaczy, to co do tej pory zostało zrobione przez rząd, przez inspekcję sanitarną zostało dobrze ocenione. Cieszę się z tego, bo uważam, że zarówno rząd, jak i inspekcja zasługują na takie oceny, podobnie jak i służby - policja, straż graniczna, straż pożarna - dodał prezydent.

"Musimy się liczyć z tym, że będzie następowało rozszerzanie się wirusa"

Jak do tej pory sytuacja nie wygląda źle, biorąc pod uwagę, że jesteśmy 38-milionowym społeczeństwem, tych zachorowań procentowo jest bardzo niewiele, ale musimy się z tym liczyć, że będzie następowało rozszerzanie się wirusa - powiedział prezydent.

Andrzej Duda prosił o zachowanie wszystkich środków ostrożności i stosowanie zasad higieny. - Apeluję o to, żeby zachować szczególne środki ostrożności, apeluję o to, aby starać się unikać jakichkolwiek zgromadzeń - mówił prezydent. - Ja na razie na pewno nie będę prowadził zgromadzeń wyborczych, o to też poprosiłem innych kandydatów - powiedział.

Ograniczenia imprez masowych

Przypomniał, że rząd wprowadza ograniczenia imprez masowych. - Ale proszę też pamiętać, że impreza masowa to na stadionie czy na otwartym powietrzu ponad tysiąc osób, natomiast w zamkniętym pomieszczeniu, hali czy w sali to jest powyżej 500 osób, więc to też są bardzo duże zgromadzenia, proszę, żeby w każdym przypadku dwa razy się zastanowić, zanim ktoś zorganizuje kilkusetosobowe spotkanie - powiedział prezydent.

twitter ministerstwo zdrowia szumowski 1200.jpg
Minister zdrowia: kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

Prezydent potwierdził, że temat daty wyborów prezydenckich - które zarządzono na 10 maja - został podjęty na posiedzeniu RBN.

- Na razie nie widzimy żadnych podstaw do tego, aby mówić o jakimkolwiek zagrożeniu dla wyborów, ale oczywiście cały czas monitorujemy sytuację i będziemy robili tak, aby w jak największym stopniu zabezpieczyć zdrowie Polaków - powiedział prezydent.

20 przypadków zakażeń w Polsce

W Polsce jak dotąd potwierdzono 20 przypadków koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 467 osób w kraju jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 1 014 osób objęto kwarantanną, a 7 110 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.

mg/pb

Czytaj także

Jacek Sasin: nie wykluczam decyzji o zawieszeniu zajęć szkolnych

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 13:20
- Musimy liczyć się z wieloma rzeczami, które będą towarzyszyły epidemii. Przewiduje się wzrost liczby zarażeń. W związku z tym nie można wykluczyć żadnych działań, które będą podejmowane, w tym zawieszenia zajęć w szkołach - mówił w Polskim Radiu 24 wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Dmowska-Andrzejuk rekomenduje odwołanie wszystkich imprez. "Również tych mniejszych"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 13:02
Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawiła stanowisko resortu wobec ogłoszonego we wtorek zakazu organizacji imprez masowych. - Rekomendujemy odwołanie wszystkich imprez sportowych. Również tych mniejszych - oświadczyła. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Fogiel apeluje do młodych ludzi: zostańcie w domach

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 16:00
- Można uczyć się na błędach innych, obserwować, jak sytuacja się rozwijała w innych krajach i starać się być krok, dwa kroki do przodu. Stąd decyzja o zakazie imprez masowych i o zamknięciu szkół - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń