X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wiceszef MSWiA: służby sprawdzają, czy kwarantanna w domach jest przestrzegana

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 09:44
- W tej chwili MSWiA zajmuje się wyłącznie kwestiami związanymi z koronawirusem - oświadczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. - Policja sprawdza, czy objęci kwarantanną są w domach. Podkreślił jednak, że Polacy dostosowują się do zaleceń.
Audio
  • Szefernaker: Polacy dostosowują się do kwarantanny (IAR)
Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker
Wiceszef MSWiA Paweł SzefernakerFoto: LUKASZ SZELAG/REPORTER

- Jako pierwsi w Europie na taką skalę wprowadziliśmy posterunki sanitarne na granicy - powiedział Paweł Szefernaker na antenie TVP Info. - W tej chwili MSWiA zajmuje się wyłącznie kwestiami związanymi z koronawirusem - podkreślił.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
eastnews ardanowski 1200.jpg
Ardanowski uspokaja ws. koronawirusa: produkcja jest na wysokim poziomie, mamy zapasy

Kontrole policji

Szefernaker dodał, że wdrożono "procedurę, że policja sprawdza codziennie, czy ludzie są w domu w czasie kwarantanny domowej".

- Wyniki pierwszych godzin sprawdzania są bardzo dobre, bo Polacy dostosowują się do kwarantanny. To jest ważne, bo kwarantanna i zasady postępowania w sytuacji, kiedy mamy chorobę na taką skalę, są najważniejsze – powiedział.

>>>[JEDYNKA] Jarosław Gowin: możemy rozważyć całkowite zamknięcie granicy

- Musimy analizować sytuację i dostosowywać się do wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia  – mówił wiceminister. Jak doprecyzował, "te wytyczne są takie, że należy podejmować stanowcze decyzje i szybko reagować". - I jestem przekonany, że nasza reakcja na moment, w którym jesteśmy, jest szybka i taka, jaka powinna być – stwierdził.

Spotkania z politykami ws. koronawirusa

- Jako osoba, która nadzoruje w MSWiA, w rządzie pracę wojewodów – a wojewodowie są niezwykle zaangażowani, bo prowadzą sztaby regionalne - praktycznie dwa razy dziennie mam z nimi rano i po południu, czasem wielogodzinne, wideokonferencje, na których wymieniamy się różnego rodzaju doświadczeniem. W ten sposób wypracowujemy procedury, które się sprawdzają w innych regionach, omawiamy sytuacje z ministrami działowymi, ministrem zdrowia, ministrem pracy i polityki społecznej – mówił Szefernaker.

- Dzisiaj także takie spotkanie będzie z ministrem edukacji narodowej – dodał.

Wiceszef MSWiA zaznaczył też, że "jest dumny ze współpracy z wojewodami, którzy prowadzą politykę rządu w terenie" i którzy "są niezwykle sprawni".

Podziękowania dla samorządów

- Chciałbym podziękować wszystkim wojewodom. To jest niezwykle wielka praca, 24 godziny na dobę, koordynacja wielu działań – powiedział. - W związku z tym, że jest sytuacja podwyższonej gotowości w szpitalach, wojewodowie przejęli także nadzór nad pracami związanymi z koronawirusem w szpitalach – dodał.

Szefernaker podziękował także wszystkim samorządom, które współpracują w sprawie koronawirusa z rządem. - Wczoraj odbyło się spotkanie wszystkich marszałków i prezydentów miast wojewódzkich z panem premierem. Było to bardzo dobre spotkanie. Zostały wyjaśnione wątpliwości. Takie spotkania w postaci wideokonferencji regularnie będą prowadzone – zapowiedział.

Podkreślił też, że żeby poradzić sobie z sytuacją "potrzebne jest jedno wspólne działanie całego rządu i samorządów".

Jak się chronić przed koronawirusem (PAP)Jak się chronić przed koronawirusem (PAP)

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kontrola, opieka i pomoc". Policjanci odwiedzą osoby objęte kwarantanną

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 15:26
Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk powiedział, że osoby poddane kwarantannie w związku z podejrzeniem koronawirusa będą kontrolowane w domach przez umundurowanych funkcjonariuszy policji.
rozwiń zwiń