X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Polacy wracają do kraju. Ponad tysiąc osób skorzystało już z programu "LOT do domu"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 10:54
1,3 tys. obywateli sprowadzono do kraju w ramach akcji "LOT do domu" - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zapotrzebowanie na zorganizowanie lotu można zgłaszać przez stronę internetową. W poniedziałek planowane są m.in. loty z Barcelony, Colombo, Dublina, Londynu, Reykjaviku i Tbilisi.
W razie potrzeby konsulowie pomogą Polakom znaleźć alternatywne miejsce noclegowe
W razie potrzeby konsulowie pomogą Polakom znaleźć alternatywne miejsce noclegoweFoto: PAP/Marcin Obara
Przydacz 1200.jpg
"Wracający Polacy będą witani z otwartymi rękami". Wiceminister MSZ o akcji "LOT do domu"

MSZ poinformowało w komunikacie, że w resorcie 24 godziny na dobę działa Zespół Zarządzania Kryzysowego, którego jednym z kluczowych zadań jest wypracowanie rozwiązań dla Polaków, którzy przebywają za granicą i mają problem z powrotem do Polski.

Zapewniono, że służba dyplomatyczna i konsularna jest w pełni zmobilizowana i pracuje całodobowo w trybie nadzwyczajnym. "W związku z obecną sytuacją MSZ wprowadziło rozwiązania organizacyjne w urzędach, które pozwalają na zwiększenie potencjału reagowania na potrzeby Polaków. Placówki pracują w trybie kryzysowym, zostały powołane specjalne zespoły mające na celu pomoc naszym obywatelom" - poinformował resort.

Pomoc w znalezieniu noclegu

Podkreślono, że w razie potrzeby konsulowie pomagają Polakom w znalezieniu alternatywnego miejsca noclegowego, wskazują wiarygodnych przewoźników, informują o dostępie do służby zdrowia. "Jeśli Polacy mają kłopoty z przedłużeniem wizy, konsulowie również starają się udzielać pomocy w rozmowach z miejscowymi służbami migracyjnymi" - zapewniono.

pap lotnisko lot 1200.jpg
"LOT do domu". Kolejne maszyny przywiozą Polaków do kraju

MSZ przypomniało, że została uruchomiona infolinia dla obywateli polskich szukających pomocy lub informacji nt. utrudnień na granicach - +48 22 523 88 80. "Staramy się na bieżąco odpowiadać na zapytania naszych rodaków, którzy znaleźli się w potrzebie za granicą. Linia jest obsługiwana w trybie trzyzmianowym przez 65 konsultantów" - zapewnił resort. Wskazano, że tylko w niedzielę informacja udzielona została ponad 12 tysiącom osób, zarówno telefonicznie, jak i mailowo.

Specjalna akcja #LOTdoDomu

Resort przypomniał, że dla Polaków, którzy wobec wstrzymania lotów komercyjnych i ze względu na odległość nie są w stanie przekroczyć granicy Polski transportem kołowym, Rząd RP uruchomił specjalną akcję #LOTdoDomu. W jej ramach udostępnione zostały trzy możliwości powrotu do kraju drogą lotniczą: dotychczasowe czartery, specjalne czartery LOT oraz loty według specjalnego zapotrzebowania.

"MSZ nieustannie weryfikuje informacje nt. naszych obywateli znajdujących się za granicą i będących w trudnej sytuacji. We współpracy z LOT prowadzona jest optymalizacja rejsów czarterowych, tak aby najskuteczniej umożliwić Polakom pozostającym za granicą powrót do kraju" - zapewniono.

1200.jpg
MSZ: każdej godziny napływają informacje o tysiącach Polaków chcących wrócić do kraju

Gdzie można kupić bilety?

Resort poinformował, że na uruchomione specjalne loty PLL LOT bilety można kupić na stronie internetowej. "W niedzielę zrealizowano loty z Londynu, Chicago, Nowego Jorku i Malty. W ramach tych lotów udało się przywieźć do kraju 1300 osób" - poinformowało MSZ.

W poniedziałek planowane są loty m.in. z Barcelony, Colombo, Dublina, Larnaki, Londynu, Malty, Reykjaviku i Tbilisi.

MSZ podkreśliło, że można również zgłaszać zapotrzebowanie na zorganizowanie lotu z innych miejsc na stronie #LotDoDomu. Operacja organizacji powrotu Polaków pod nazwą "Lot do domu" ma trwać do odwołania.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program "LOT do domu". Ponad 200 Polaków już w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 13:00
Pierwszy specjalny rejs z Polakami chcącymi wrócić do kraju - z Londynu-Heathrow - wylądował w Warszawie ok. godz. 14. Na pokładzie było 232 pasażerów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier podziękował firmom, które pomagają w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 18:25
"Dziękuję, że Was sukcesywnie przybywa. To kolejny dowód, że gospodarka Polski to dużo więcej niż prosta wymiana towarów" - napisał premier Mateusz Morawiecki zwracając się do firm, które pomagają w walce z koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maseczki dla załogi i przenośne termometry. Środki bezpieczeństwa w maszynach LOT

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 23:25
Dzięki akcji "Lot do domu" realizowanej przez PLL LOT i rząd Polacy, których ogłoszenie stanu epidemicznego zastało poza granicami, wracają do kraju. Do północy z Londynu przyleci dziś do Warszawy w sumie 1300 osób.
rozwiń zwiń