Studia w czasach pandemii. Polskie uczelnie wprowadzają nauczanie zdalne
Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Maksymowicz powiedział, że wiele polskich uczeni wyższych wprowadza systemy kształcenia zdalnego. Ma to pozwolić studentom na kontynuowanie nauki w czasie kiedy zajęcia zostały odwołane z powodu epidemii koronawirusa.
2020-03-18, 11:14
Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że większość polskich uczelni jest już wyposażona w platformy e-learningowe.
- Te działania uczelnie, które mają ogromną samodzielność w Polsce, podejmują wedle wytycznych. Głównie polega to na tym, żeby kontynuować kształcenie za pomocą zdalnych metod - mówił wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.
Powiązany Artykuł
![uczelnia_ok.jpg](http://static.prsa.pl/images/ffd063ba-d2fb-449e-96ff-aa58a7b17f40.jpg)
Uczelnie zawieszą opłaty za studia? Jest komunikat resortu nauki
Pomoc studentów
Wiceminister Wojciech Maksymowicz dodał, że cieszy go odzew studentów ostatnich lat medycyny na apele o pomoc w walce z epidemią koronawirusa.
- Kilkuset studentów już pomaga, głównie Sanepidom, w takich żmudnych i czasami nudnych zajęciach. To nie jest działanie bezpośrednie wśród chorych, tylko przez telefon, wypytywanie się, pomoc, infolinie, które są kompletnie zatłoczone. Dziękowano już za tę inicjatywę i dziękowano studentom za ofiarność - stwierdził wiceminister.
REKLAMA
Pakiet pomocy przedsiębiorcom
Wojciech Maksymowicz. Zapowiedział on, że pakiet pomocy przedsiębiorcom obejmie także uczelnie prywatne, które mogą ucierpieć finansowo.
Zamknięcie szkół wyższych jest jednym z elementów działań rządu mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Do tej pory zarażonych patogenem z Chin jest 246 osób. Pięciu pacjentów zmarło.
kad
REKLAMA