X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Tarcza antykryzysowa". Wiceszef MSWiA: zawieszenie biegu terminów administracyjnych

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 16:14
W ramach tarczy antykryzysowej przygotowujemy rozwiązania dotyczące zawieszenia biegu terminów administracyjnych, możliwości zdalnego trybu obradowania organów jednostek samorządu terytorialnego, ciągłości pracy w urzędach - poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
Paweł Szefernaker
Paweł SzefernakerFoto: PAP/Radek Pietruszka

Szefernaker napisał w niedzielę na Twitterze, że trwają ostatnie szlify dot. specustawy.

wojsko granica east news 1200.jpg
Szef MON: ponad 4 tys. żołnierzy na froncie walki z koronawirusem

"W ramach tarczy antykryzysowej przygotowujemy rozwiązania dotyczące: zawieszenia biegu terminów administracyjnych, możliwości zdalnego trybu obradowania organów jednostek samorządu terytorialnego, ciągłości pracy w urzędach" - napisał wiceszef MSWiA.

Pięć filarów

Tzw. tarcza antykryzysowa opiera się na pięciu filarach. Są to: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych.

1200_Morawiecki_TT.jpg
Prawie 70 proc. Polaków pozytywnie ocenia "tarczę antykryzysową"

W realizację pakietu będą zaangażowane takie instytucje jak Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu czy Bank Gospodarki Kredytowej. Konkretne rozwiązania "tarczy antykryzysowej" zaprezentował premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrami swojego rządu 18 marca.

Skutki pandemii

Pakiet jest odpowiedzią rządu na kryzys wywołany panującą pandemię koronawirusa. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Komendant Główny Policji: zdecydowana większość przestrzega zasad kwarantanny

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do pierwszego zakażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.W Polsce zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u 563 osób, siedmioro chorych zmarło.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Zbigniew Krysiak: "tarcza antykryzysowa" to program na wielką skalę

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 15:50
- To dopiero początek. Być może te instrumenty trzeba będzie rozszerzać, ale będziemy mieli wiedzę w którym kierunku to robić. Rząd na pewno będzie weryfikował skuteczność tych narzędzi, ich wartość i kwoty - mówił o "tarczy antykryzysowej" w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak (Instytut Schumana).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: potrzebny konsensus ws. walki ze skutkami koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 18:12
Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że do walki z koronawirusem i ograniczaniem jego negatywnych skutków dla gospodarki musimy stanąć wszyscy, niezależnie od barw politycznych. Po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, szefową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertrudą Uścińską i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beatą Daszyńską-Muzyczką prezydent mówił, że w sprawie wdrażanych działań osłonowych konieczny jest konsensus.
rozwiń zwiń