X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Walka z pandemią koronawirusa. Dziś Senat zajmie się "tarczą antykryzysową"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 03:05
Senat zajmie się dziś pakietem ustaw tworzących "tarczę antykryzysową". Przepisy uchwalone przez Sejm mają zniwelować negatywne dla gospodarki skutki epidemii koronawirusa, czyli ochronić miejsca pracy, zmniejszyć obciążenia i pomóc firmom zachować płynność finansową.
Senat
SenatFoto: Senat RP/Facebook
Gliński EN-1200.jpg
Piotr Gliński: jeśli sytuacja się pogorszy, rozszerzymy "tarczę antykryzysową"

Rano nad przepisami będą obradować senackie komisje, pierwsza z nich Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności zbierze się o godzinie 9.00. Natomiast posiedzenie Senatu rozpocznie się o godzinie 15.00.

Senatorowie będą obradować jednocześnie w trzech salach, tak aby zachować bezpieczną odległość. Każdy z nich będzie przemawiał z miejsca. Podobnie przedstawiciele rządu. Pierwotnie Senat miał zebrać się we wtorek, ale jego marszałek Tomasz Grodzki w sobotę podjął decyzję o przesunięciu posiedzenia. - Wszyscy czekają na dobre rozwiązania dla Polaków. Dlatego podjąłem decyzję, że przyspieszymy prace w Senacie, maksymalnie jak to jest możliwe - powiedział Tomasz Grodzki.

W weekend z marszałkiem Senatu na temat planu pracy izby rozmawiał prezydent Andrzej Duda. - Cieszę się, że pan marszałek zgodził się ze mną przynajmniej w jednej kwestii, a mianowicie w takiej, że pakiet ustaw powinien przyjść do podpisu prezydenta przed 1 kwietnia. Ja bym bardzo chciał, żeby tak się stało, bo on musi jak najszybciej zacząć działać - mówił Andrzej Duda.

Według szacunków rządu wartość rozwiązań zawartych w "tarczy antykryzysowej" to co najmniej 10 procent polskiego PKB.

dn

Czytaj także

Karczewski: politycy PO nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. To lekkomyślność

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 07:51
- Marszałek Senatu i senatorowie PO, chcąc zorganizować normalne posiedzenie tej izby, nie zdają sobie sprawy z zagrożenia w związku z koronawirusem. To lekkomyślność i brak odpowiedzialności - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GIS apeluje: nie lekceważ zagrożenia. Jedna czwarta zakażonych koronawirusem to ludzie młodzi

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 23:36
Blisko jedna czwarta zakażonych koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. GIS apeluje o ostrożność i stosowanie się do nakazów służb sanitarnych, dotyczących zasad kwarantanny i unikania skupisk ludzi.
rozwiń zwiń