X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Gliński: jeśli sytuacja się pogorszy, rozszerzymy "tarczę antykryzysową"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 20:52
- Przedstawiamy "tarczę antykryzysową", która ma pomóc także przedsiębiorcom i pracownikom działającym na polu kultury. Jeśli kryzys się zaostrzy, będziemy te działania rozszerzać - mówił w TVP Info wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Audio
  • Wicepremier Piotr Gliński o "tarczy antykryzysowej" ("Gość Wiadomości" / TVP Info)
Wicepremier Piotr Gliński
Wicepremier Piotr GlińskiFoto: Jacek Dominski/REPORTER

W nocy z piątku na sobotę Sejm przyjął w głosowaniu pakiet ustaw określanych jako "tarcza antykryzysowa". Jej zadaniem jest uchronić polską gospodarkę przed następstwami epidemii koronawirusa w Polsce.

Piotr Gliński TT 1200.jpg
Piotr Gliński: czeka nas trudny czas, restrykcje powinny być poważniejsze

Gliński: chcemy chronić polską kulturę

Wicepremier podkreślił, że sytuacja osób związanych z kulturą w Polsce jest obecnie, w czasie społecznej kwarantanny bardzo trudna.

- Kryzys jest bardzo poważny i on dotyka nas nie tylko jako wspólnoty, jako społeczeństwa, które w pierwszym rzędzie musi bronić najsłabszych. Ale musimy bronić całej naszej gospodarki i wszystkich naszych zasobów, w tym także kultury - podkreślał Piotr Gliński.

- I dlatego jest ta "tarcza antykryzysowa", którą przedstawiamy i jeśli kryzys się zaostrzy, już mówimy, że będziemy rozszerzać te wszelkie działania, które mają pomóc ludziom. Zarówno przedsiębiorcom, jak i pracownikom, w tym przedsiębiorcom i pracownikom działającym na polu kultury. Będziemy je stopniowo rozszerzać - zapowiedział.

Wsparcie dla pracowników i kultura w internecie

Orlen transport 1200 TT.jpg
PKN Orlen przeznaczy kolejne 60 mln zł na walkę z koronawirusem

Wicepremier wyjaśnił, że jak dotąd powstały zapisy dotyczące osób samozatrudnionych oraz na umowach cywilno-prawnych, a zatem takie osoby nie będą pozostawione same sobie i otrzymają wsparcie.

- To jest 80 proc. minimalnej płacy na pewno. Myśmy też poszerzyli w ministerstwie pulę zasiłków socjalnych, które zawsze były dla twórców - wyjaśnił minister.

Nowe ograniczenia

Wicepremier Piotr Gliński mówi, że rząd przygotowuje się na dalsze zwiększenie liczby zakażeń koronawirusem, a celem jego działań jest zmniejszenie zasięgu epidemii.

Piotr Gliński powiedział w TVP Info, że temu służą wprowadzane ograniczenia i apelował do obywateli o bezpieczne działanie. - Stosujmy się do tych zasad, o których mówimy, także w sklepach, także w miejscach pracy, także w urzędach - stwierdził wicepremier.

Koronawirus Poznań 1200 PAP.jpg
Statystyki GIS dot. koronawirusa w Polsce. Wielu zakażonych to młodzi ludzie

Piotr Gliński zaznaczył, że być może trzeba będzie wzmocnić obostrzenia. - Te decyzje należą do ministra zdrowia, do premiera polskiego rządu, więc poczekajmy jeszcze kilka dni - zaznaczył wicepremier.

- Być może te decyzje będą ogłoszone szybciej, bo chcemy jednak, żebyśmy wszyscy zachowywali się odpowiedzialnie i chcemy zminimalizować ten proces rozwoju epidemii - dodał Piotr Gliński.

- Chcemy także dzięki "tarczy antykryzysowej" powołać dwa duże programy dla kultury. Przede wszystkim kultura w internecie, bo to można zrobić natychmiast i bardzo szybko będziemy chcieli uruchomić taki program - mówił Piotr Gliński.

TVP Info, jmo, pkur

Czytaj także

33. ofiara koronawirusa. 96 nowych przypadków zakażeń, łącznie 2311

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 20:30
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o kolejnych 96 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarła też 33. osoba. Łącznie bilans zakażonych wzrósł do 2311 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel sióstr zakonnych z Ibramowic. Nie mają pieniędzy na podstawowe potrzeby

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 13:09
Siostry zakonne Norbertanki ze zgromadzenia w Ibramowicach wystosowały dramatyczny apel. Okazuje się, że z powodu pandemii koronawirusa kobiety nie mają środków na podstawowe potrzeby życiowe. Siostry zaapelowały o pomoc i wsparcie finansowe.
rozwiń zwiń