more_horiz
Wiadomości

Rzecznik WOT: wspieramy inne służby, w swoich szeregach mamy także ratowników medycznych

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 12:03
- Jako Wojska Obrony Terytorialnej mamy ludzi o różnych kompetencjach. To między innymi ratownicy medyczni i pielęgniarki. Ratownicy zostali przeszkoleni przez wojskowe i cywilne stacje sanitarno-epidemiologiczne - powiedział w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej. 
Audio
  • Marek Pietrzak o wsparciu realizowanym przez WOT w czasie epidemii (Temat dnia)
  • Nick Sadowski o sytuacji w USA (Temat dnia)
Żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas akcji dowożenia posiłków do mieszkań uczestników Powstania Warszawskiego
Żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas akcji dowożenia posiłków do mieszkań uczestników Powstania WarszawskiegoFoto: PAP/Kalbar

W czasie epidemii koronawirusa Wojska Obrony Terytorialnej wspierają inne służby. 

- W większych miastach mamy wspomóc w patrolach policję. Jest to następstwem delikatnego rozluźnienia dyscypliny w społeczeństwie, do którego doszło w weekend z racji ładnej pogody - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik prasowy WOT płk Marek Pietrzak. 

WOT koronawirus free 1200.jpg
Walka z koronawirusem. Żołnierze WOT pobierają wymazy na obecność COVID-19

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Żołnierze WOT pomagają powstańcom warszawskim w czasie pandemii

- Weszliśmy w nowy obszar działań. Pobieramy wymazy od osób objętych kwarantanną. Współpracujemy w tym zakresie ściśle ze stacjami sanitarno-epidemiologicznymi - dodał gość PR24. 

Przeszkoleni ratownicy

Zaznaczył, że w WOT są ludzie o różnych kompetencjach. - Mamy ratowników medycznych, pielęgniarki. Ratownicy zostali przeszkoleni przez wojskowe i cywilne stacje sanitarno-epidemiologiczne - podkreślił gość PR24. 

Jak poinformował, żołnierze WOT opiekują się osobami starszymi, kombatantami AK i innych organizacji. - Mamy blisko tysiąc takich osób. Robimy dla nich zakupy, na zamówienie. Współpracujemy dynamicznie z ośrodkami pomocy społecznej, a także z Caritasem - zaznaczył Marek Pietrzak. 

Gościem audycji był również Nick Sadowski, który mówił o sytuacji w Stanach Zjednoczonych.

Więcej w nagraniach. 

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Goście: Marek Pietrzak, Nick Sadowski
Data emisji: 01.04.2020
Godzina emisji: 10.36

PR24/bartos

Zobacz także

Zobacz także