X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Uczył nas zawierzenia Maryi". Mija 15. rocznica śmierci Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 04:15
Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Ksiądz Krzysztof Czapla, pallotyn z Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem powiedział, że poprzez tę zbieżność wydarzeń Jan Paweł II wskazuje na lekarstwo dla współczesnego świata, którymi jest zawierzenie Maryi oraz Miłosierdziu Bożemu.
Audio
  • Czuwanie w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II (IAR)
  • Ks. Krzysztof Czapla: świat usłyszał na nowo to przecudowne lekarstwo (IAR)
Papież Jan Paweł II witany na lotnisku Balice w Krakowie, 1991 r.
Papież Jan Paweł II witany na lotnisku Balice w Krakowie, 1991 r.Foto: PAP/Piotr Teodor Walczak
papież663.jpg
15 lat temu odszedł Jan Paweł II. Świat się na chwilę zatrzymał

Ks. Krzysztof Czapla zwrócił uwagę, że akt poświecenia Maryi, którego Jan Paweł II dokonał prywatnie, jak też poświęcając świat i Rosję Maryi, wyraża miłość do Matki Bożej i jednocześnie jest to lekarstwem dla świata.

Kapłan zwraca uwagę na skutki poświęcenia Maryi świata i Rosji, którego dokonał 25 marca 1984 roku papież Polak trzy lata po zamachu na swoje życie.

"Możemy realnie wpłynąć na bieg dziejów"

- To nie jest tylko symbol, tylko jeśli Matka Boża o coś prosi, a Ona wypełnia w swojej posłudze testament Boga, to jeśli uczynimy to, o co prosi, możemy realnie wpłynąć na bieg dziejów - mówił ksiądz Czapla.

Dodał, że "pieriestrojka, system komunistyczny w Rosji zaczynał pękać" kilka miesięcy po akcie poświęcenia Rosji przez Jana Pawła II.

JP2-rocznica-smierci-pap-1200.jpg
15 lat bez św. Jana Pawła II. Wirtualne czuwanie i noc modlitwy

Ksiądz Krzysztof Czapla zwrócił uwagę na akt poświęcenia Maryi dokonany 25 marca w tym roku w Fatimie przez około 30 episkopatów świata.

Zawierzenie, czyli postawa nawrócenia

Zaznaczył, że zawierzenie wiąże się z postawą nawrócenia i wynagradzania za grzechy. Ich wyrazem jest nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, które praktykował Jan Paweł II.

Materiały dotyczące zawierzenia osobistego Maryi oraz zawierzeń dokonanych przez Jana Pawła II znajdują się na tej stronie.

pb

Czytaj także

Kard. Dziwisz wezwał do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ustanie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 01:02
W przesłaniu opublikowanym na stronie archidiecezji krakowskiej wieloletni sekretarz Jana Pawła III kardynał Stanisław Dziwisz zaapelował o duchowe zjednoczenie o 21.37 w 15. rocznicę przejścia polskiego papieża do domu Ojca. "Świat zatrzymał się tak, jak zatrzymał się 15 lat temu"  - napisał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

16 lat temu zmarł Jan Paweł II. Posłuchaj komunikatu Watykanu o jego śmierci

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 06:00
"Ojciec Święty zmarł o 21.37 w swoim apartamencie w Watykanie. Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca" tak brzmiał komunikat Stolicy Apostolskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Senk: Jan Paweł II dał świadectwo wartości życia

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 14:59
"Musicie być mocni mocą miłości" - te słowa świętego przywołuje Centrum Myśli Jana Pawła II. Uczyniło je też hasłem tegorocznych obchodów 15. rocznicy śmierci papieża Polaka.
rozwiń zwiń