X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda oddał hołd pomordowanym w Katyniu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 15:04
Andrzej Duda złożył kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, oddając w ten sposób hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Kancelaria Prezydenta RP opublikowała w mediach społecznościowych film, na którym prezydent samotnie składa wieniec.
Złożony przez prezydenta wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Złożony przez prezydenta wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza w WarszawieFoto: Twitter/Kancelaria Prezydenta

Pomnik katyń jersey city shutterstock-1200.jpg
Historyk IPN: Sowieci planując mord katyński, zdawali sobie sprawę z siły polskiej elity

80 lat temu, 3 kwietnia 1940 roku funkcjonariusze NKWD rozpoczęli masowe egzekucje polskich oficerów i funkcjonariuszy państwowych, którzy trafili do sowieckiej niewoli po agresji Armii Czerwonej na Polskę. Pierwsi zamordowani Polacy byli oficerami więzionymi w obozie w Kozielsku. Zbrodni dokonano na wydany 5 marca 1940 roku rozkaz Stalina.

W sumie w zbiorowych mogiłach w Katyniu, Miednoje i Charkowie spoczywa 22 tys. Polaków. Wśród skazanych na śmierć byli między innymi: oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, ziemianie, lekarze, nauczyciele i prawnicy.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Historyk Memoriału: Katyń to zbrodnia, ale wciąż nikt w Rosji nie nazywa Stalina i NKWD zbrodniarzami

Przez kilkadziesiąt lat władze ZSRR przekonywały światową opinię publiczną, że Zbrodni Katyńskiej dopuścili się Niemcy, którzy 13 kwietnia 1943 roku poinformowali o odkryciu masowych grobów w Katyniu. Dopiero w 1990 roku Rosjanie przyznali, że masowe egzekucje przeprowadziło NKWD.

fc

Czytaj także

Apel pamięci i modlitwa w 80. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Oddano hołd ofiarom

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 21:24
"Mamy obowiązek pamiętać o naszych przodkach i poprzednikach, którzy mimo represji i szykan pozostali do końca wierni Rzeczypospolitej" - napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników uroczystości przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Złożono tam wieńce i zabrzmiał apel pamięci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes IPN: źródło decyzji katyńskiej leży w pakcie Ribbentrop-Mołotow

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 04:50
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek powiedział, że źródło wydanej 80 lat temu tzw. decyzji katyńskiej leży w pakcie Ribbentrop-Mołotow. 5 marca 1940 roku, Józef Stalin podpisał uchwałę o zgładzeniu obywateli polskich wziętych do niewoli po agresji Związku Sowieckiego na nasz kraj w 1939 roku.
rozwiń zwiń