X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

IPN upamiętni 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W ramach obchodów m.in. płyta "Sprawa Katynia"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 11:58
Piątkowa promocja płyty "Sprawa Katynia" z wykładem sowietologa i świadka zbrodni z kwietnia 1940 r. prof. Stanisława Swianiewicza - to jedno z wydarzeń jakie IPN przygotował i opublikuje na swoich stronach internetowych w ramach obchodów 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Łukasz Kowalski

Oprócz piątkowej promocji płyty - w ramach obchodów - Instytut Pamięci Narodowej przygotował jeszcze m.in. wystawy, wydawnictwa, wykłady online oraz infografiki.

Marzena Kumosińska z łódzkiego oddziału IPN przypomina, że 13 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z tej okazji już w piątek na stronach oraz kanałach mediów społecznościowych IPN odbędzie się promocja płyty (w j. polskim i j. angielskim) "Sprawa Katynia" z wykładem prof. Stanisława Swianiewicza - wybitnego sowietologa i świadka sowieckiej zbrodni z kwietnia 1940 r.

Od 17 kwietnia w sieci Empik oraz w placówkach Poczty Polskiej do sprzedaży trafi najnowszy numer Biuletynu IPN, który poświęcony będzie 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W numerze została dołączona broszura "Katyń", w której znalazło się wiele pytań i odpowiedzi dotyczących wydarzeń z kwietnia 1940 roku.

Wirtualna oferta dla szkół

Katyń 1200.jpg
15 lat śledztwa IPN ws. Zbrodni Katyńskiej. Przesłuchano tysiące świadków

Kumosińska zwraca uwagę, że dla uczniów, nauczycieli, ale także pasjonatów historii IPN przygotował "wirtualną paczkę historyczną" dotyczącą Zbrodni Katyńskiej. Zawiera ona warsztaty, teki edukacyjne, publikacje, artykuły, wystawy, materiały filmowe oraz portale IPN zawierające m.in. listę osób zamordowanych w Charkowie, Katyniu i Twerze.

- Dodatkowym uzupełnieniem lekcji online na ten temat może być wystawa elementarna IPN "Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada polskich elit", która również jest do pobrania w formie pdf. Wszystkie te informacje dostępne są na portalu edukacja.ipn.gov.pl - informuje Kumosińska.

Na stronie internetowej IPN zamieszczone są także wszystkie inne plany Instytutu związane z obchodami 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Warszawie oraz pozostałych regionach Polski. Wśród nich m.in. filmy, prelekcje i dyskusje online z udziałem specjalistów IPN, które publikowane będą na kanale IPNtv.

Przechwytywanie.JPG
Katyń - serwis specjalny

80. rocznica zbrodni

Instytut przypomina, że w wyniku Zbrodni Katyńskiej, do której doszło wiosną 1940 r., zamordowano ok. 22 tys. polskich obywateli, w tym oficerów Wojska Polskiego, policjantów i osób cywilnych należących do elit II Rzeczypospolitej Polskiej.

Decyzja o wymordowaniu Polaków zapadła na szczycie władz Związku Sowieckiego, z Józefem Stalinem na czele. Masowych mordów NKWD dokonywało m.in. w Lesie Katyńskim, który stał się symbolem zbrodni. Przez wiele lat władze sowieckiej Rosji wypierały się odpowiedzialności za to ludobójstwo, przerzucając winę za jego dokonanie na III Rzeszę Niemiecką.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] 80. rocznica zbrodni w Katyniu. Robert Kostro: nadal wielu rzeczy nie wiemy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes IPN: źródło decyzji katyńskiej leży w pakcie Ribbentrop-Mołotow

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 04:50
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek powiedział, że źródło wydanej 80 lat temu tzw. decyzji katyńskiej leży w pakcie Ribbentrop-Mołotow. 5 marca 1940 roku, Józef Stalin podpisał uchwałę o zgładzeniu obywateli polskich wziętych do niewoli po agresji Związku Sowieckiego na nasz kraj w 1939 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Tadeusz Wolsza: tłumaczenia Stalina nt. Zbrodni Katyńskiej były abstrakcyjne

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 20:50
- Gen. Władysław Anders i gen. Władysław Sikorski pytali Sowietów gdzie są nasi oficerowie. Stalin wykrętnie tłumaczył, że są poszukiwani lub że zapewne uciekli do Mandżurii, co było na tyle abstrakcyjne, że nie uwierzyliby w to sami Rosjanie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tadeusz Wolsza, historyk wiceprzewodniczący Kolegium IPN, autor książki "Dotyk Katynia".
rozwiń zwiń