Oszczędności w warszawskiej oświacie. Jest deklaracja Rafała Trzaskowskiego ws. nauczycieli
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapewnił, że nie planuje zwolnień nauczycieli. Podkreślił podczas wtorkowej konferencji prasowej, że władze stolicy robią wszystko, aby ratować miejsca pracy.
2020-04-21, 12:29
Rafał Trzaskowski zapytany, czy planowane są oszczędności w stołecznej oświacie, w tym zwolnienia nauczycieli, odpowiedział, że nie.
Powiązany Artykuł
Zdalne nauczanie w Warszawie. Trzaskowski: miasta nie stać na zakup komputerów dla uczniów
- Wręcz przeciwnie. Robimy wszystko, aby ratować miejsca pracy - zapewnił. Zwrócił uwagę, że w stołecznych placówkach edukacyjnych w Warszawie jest 1,5 tys. wakatów nauczycielskich.
Przyznał, że obecnie prowadzony jest "przegląd siatki zajęć" w szkołach. - Być może będziemy musieli zrezygnować z prowadzenia zajęć dodatkowych. Mam nadzieję, że jeżeli rząd pomoże samorządom, te ograniczenia będą jak najmniejsze - powiedział.
Zapowiedzi prezydenta Warszawy
Na początku kwietnia Rafał Trzaskowski poinformował o planach oszczędności w przedszkolach i szkołach w liście skierowanym do burmistrzów stołecznych dzielnic. Zapowiedział ograniczenie liczby godzin pracy przedszkoli, zmniejszenie liczby godzin w świetlicach szkolnych, żadnych dodatkowych godzin na organizacje zajęć pozalekcyjnych.
REKLAMA
Prezydent Warszawy nakazał ograniczyć w przyszłym roku szkolnym dzienny czas pracy przedszkoli, zredukować do jednej godziny zajęcia z rytmiki i gimnastyki korekcyjnej.
Powiązany Artykuł
Warszawa: szykują się cięcia w oświacie. Trzaskowski napisał list do burmistrzów
W szkołach mają być ograniczone godziny pracy świetlicy o 20 proc. względem roku szkolnego 2019/2020. Ponadto Rafał Trzaskowski zdecydował, aby nie przyznawać żadnych dodatkowych godzin na organizację zajęć pozalekcyjnych w podstawówkach i szkołach ponadpodstawowych.
REKLAMA
Polecenia dla burmistrzów
Prezydent stolicy polecił burmistrzom m.in. przeanalizować etaty nauczycieli zarówno pod względem ilościowym, jak też stanowiskowym, a ponadto zweryfikować przyznaną uczniom pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Zalecił też dokładną analizę godziny przyznanej na nauczanie indywidualne i realizację indywidualnej ścieżki edukacyjnej.
bb
REKLAMA