X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Trzeba wrócić do wszystkich zabiegów, które były odwoływane". Poseł PiS o pracy szpitali

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 15:43
- Należy zacząć leczyć pacjentów na inne schorzenia, zwłaszcza takie, z którymi nie można czekać - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowa.
Audio
  • 30.04.2020 Tomasz Latos (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: PR24/AK

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że powinny zostać przywrócone planowe zabiegi, wizyty i badania oraz rehabilitacja.

szumowski-tt-1200.jpg
Minister zdrowia: więcej osób zdrowieje niż ulega zakażeniu koronawirusem

Na konferencji szef resortu zdrowia wyjaśnił, że z powodu epidemii około 30 procent działalności medycznej zostało spowolnione. Dodał, że chciałby, aby już wracały wszystkie możliwe zabiegi: rehabilitacja, badania profilaktyczne, przyjęcia pacjentów w placówkach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej.

"Trzeba wychodzić z ograniczeń nałożonych na szpitale"

Tomasz Latos zwracał uwagę na potrzebę unormowania tej części służby zdrowia, która nie uczestniczy bezpośrednio w walce z pandemią. - Trzeba dostrzegać osoby chore na różne inne schorzenia, onkologiczne czy kardiologiczne, Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której doszłoby do większej śmiertelności w innych dziedzinach. Pozostałe szpitale muszą normalnie funkcjonować, a tam, gdzie nałożono ograniczenia, trzeba z nich wychodzić, właśnie w trosce o życie pacjentów - podkreślił.

Poseł zaznaczył, że stosunkowo niewielka liczba zachorowań w Polsce to skutek zarówno odpowiednich działań i zaleceń rządu, jak i odpowiedzialności Polaków. - To, że pilnowaliśmy się, przestrzegaliśmy kwarantanny, to wszystko złożyło się na to, że w Polsce zachorowania układają się inaczej niż we Włoszech czy Hiszpanii - dodał.

- Zachorowania będą się najprawdopodobniej utrzymywać przez wiele tygodni i miesięcy, być może nawet do czasu wynalezienia skutecznego lekarstwa lub szczepionki - mówił poseł.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Łukasz Szumowski: otwarcie miejsc opieki nad dziećmi musi się odbyć z zachowaniem bezpieczeństwa

W dalszej części audycji Tomasz Latos komentował także spór dotyczący terminu i sposobu przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Goście: Tomasz Latos

Data emisji: 29.04.2020

Godzina emisji: 08:35

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: gdyby nie ostatnie 5 lat, mielibyśmy dziś ogromne problemy gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 09:59
- Po kryzysie będziemy mieli inną gospodarkę. Normy ostrożnościowe są po to, by w sytuacji kryzysu państwo nie "szalało". Chodzi o to, czy będziemy w stanie obsługiwać dług państwa i to jest najważniejsze pytanie, na które odpowiedź wygląda dzisiaj pozytywnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") i Jakub Maciejewski ("Sieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Antoni Dudek: obie strony powinny trochę ustąpić i poszukać kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 14:24
- Uprawianie polityki w starym stylu, jak przed pandemią, może się źle skończyć dla całej klasy politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Dudek, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń