X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Otwarcie żłobków i przedszkoli. Szef MEN: dajemy wolną rękę organowi prowadzącemu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 07:29
- Chcemy, by dzieci i kadra pedagogiczna byli bezpieczni w placówkach, stąd szczegółowe wytyczne ministra zdrowia i GIS dla przedszkoli – podkreśla szef MEN Dariusz Piontkowski w rozmowie opublikowanej w środę w "Dzienniku Gazecie Prawnej”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/veryulissa

Minister edukacji narodowej pytany, ile żłobków i przedszkoli realnie zacznie działać, wskazał, że dane będzie można zebrać po 6 maja, kiedy będzie wiadomo, które z samorządów ostatecznie zdecydowały się nie otwierać placówek. Te dane zbiorą kuratorzy.

przedszkole puste 1200 free
"Kluczowe bezpieczeństwo". Wiceszef MEN o wytycznych dot. otwarcia przedszkoli

Decyzja po konsultacjach

Odnosząc się do pytania, czy ryzyko nie jest zbyt duże, szef MEN zaznaczył, że decyzje podejmowane są po konsultacjach z głównym inspektorem sanitarnym i ministrem zdrowia.

- W ostatnich dniach widzimy wyraźne wypłaszczenie liczby nowych zachorowań. Myślę, że to był podstawowy powód, że minister zdrowia i główny inspektor sanitarny pozytywnie zaopiniowali częściowe, opiekuńcze otwarcie żłobków i przedszkoli - wskazał.

Dajemy wolną rękę

Pytany, co jeśli zainteresowanie rodziców przekroczy dozwolone limity i trzeba będzie np. wprowadzać pierwszeństwo dla służb medycznych, minister odparł: "Dalej dajemy już wolną rękę organowi prowadzącemu w zakresie wytycznych".

przedszkole przedszkolaki free shutter 1200.jpg
Dariusz Piontkowski: pomożemy samorządom, które chcą otwierać przedszkola i żłobki

- Samorządy, które powiedziały, że nie otworzą przedszkoli od 6 maja, nawet nie sprawdzając, ilu rodziców jest zainteresowanych taką formą opieki, od razu zaczęły zgłaszać problemy. Przecież może być tak, że liczba zgłoszeń okaże się niższa niż maksymalne limity wynikające z wytycznych GIS - powiedział.

Scenariusz szkolny

Odnosząc się z kolei do kwestii zajęć dla klas 1-3, wskazał, że "w tej chwili decyzji nie ma i te dzieci, podobnie jak dzieci starsze, uczestniczą na razie w kształceniu na odległość".

Szef MEN podał, że rozważane są różne scenariusze.

- Może być powrót do szkół w ograniczonej formie dzieci z klas 1‒3. Potem powrót starszych dzieci. Być może nastąpi to jednocześnie. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej - powiedział.

Made with Flourish

Więcej danych

Dodał, że "dziś opieramy się na danych historycznych oraz prognozach", a "za dwa‒trzy tygodnie, kiedy będzie się kończył okres zamknięcia zajęć stacjonarnych w szkołach, będziemy mieli już więcej danych".

Wówczas - jak przypomniał - na podstawie większej liczby aktualnych danych zostanie podjęta decyzja. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister edukacji: nauczycielom pracującym zdalnie należy się pełne wynagrodzenie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 14:50
- Nauczycielom, którzy będą wykonywali pracę zdalnie, należy się pełne wynagrodzenie. Jeżeli będzie to tylko gotowość do pracy, będzie im się należało zasadnicze wynagrodzenie - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN: egzaminy będą przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 21:55
- Egzaminy zewnętrzne są obiektywną formą sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów. Jesteśmy przygotowani do ich przeprowadzenia - zapewnił minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał też, że arkusze, które otrzymają uczniowie, będą dla nich bezpieczne.
rozwiń zwiń