X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trzaskowski kandydatem na prezydenta? Lokalne struktury PO dostały nowe wytyczne

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 21:25
Lokalne struktury PO otrzymały już informację w sprawie zbiórki podpisów z poparciem dla nowej kandydatury na prezydenta - wynika z rozmów PAP z działaczami partii. Według nieoficjalnych informacji władze krajowe PO w piątek mają zająć się kwestią zmiany kandydata w wyborach prezydenckich.
Prowadź mnie, podążaj za mną, albo zejdź mi z drogi - taki wpis pojawił się na profilu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej kilkanaście godzin temu
"Prowadź mnie, podążaj za mną, albo zejdź mi z drogi" - taki wpis pojawił się na profilu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej kilkanaście godzin temuFoto: East News/Jacek Dominski
1200_Kidawa_EN.jpg
PO może wymienić kandydata na prezydenta. Na giełdzie kilka nazwisk

- Otrzymaliśmy wytyczne odnośnie zbiórki podpisów pod nową kandydaturą na prezydenta. Czasu będzie mało, więc trzeba się zorganizować - powiedział działacz PO z terenu, który chce zachować anonimowość. Dodał, że w terenie ludzie nie wiedzą jeszcze, czy będzie to Rafał Trzaskowski, czy Radosław Sikorski.

Także portal Wirtualnej Polski poinformował, że władze Platformy już wysłały do partyjnych struktur wytyczne co do zbiórki podpisów z poparciem dla nowego kandydata PO. "W partii ma być pełna mobilizacja, bo czas na zbiórkę będzie mocno ograniczony ze względu na krótkie terminy wyborcze" - pisze portal.

Trzaskowski kandydatem?

Informacje o wytycznych PAP potwierdziła w kierownictwie PO, z tym że kandydatem, pod którym będą zbierane podpisy, będzie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zostanie on kandydatem po tym, jak w piątek ze startowania zrezygnuje wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

rafał tzaskowski pap 1200 .jpg
Trzaskowski za Kidawę-Błońską? Prezydent Warszawy nie chciał kandydować już w 2019 roku

W piątek o godz. 10.00 ma się w tym celu zebrać zarząd Platformy Obywatelskiej.

Jako pierwszy informację, że Małgorzata Kidawa-Błońska ma w piątek wycofać się z wyścigu o Pałac Prezydencki, podał portal wpolityce.pl.

"Prowadź mnie..."

We wtorek Małgorzata Kidawa-Błońska zamieściła tajemniczy wpis na Twitterze. Jeszcze dzisiaj senator PO Bogdan Zdrojewski stwierdził, że "to było przede wszystkim bardzo mocne, jednoznaczne powiedzenie, że kandyduje i oczekuje wsparcia".

pb

Czytaj także

"Opamiętajcie się". Gronkiewicz-Waltz apeluje do członków PO ws. kandydata w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 19:30
"Nie wolno oddać Warszawy komisarzowi z PiS" - napisała na Twitterze była prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, komentując nieoficjalną informację, że Rafał Trzaskowski ma zastąpić Małgorzatę Kidawę-Błońską jako kandydat na prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie jest zaskoczenie". Artur Soboń o możliwej zmianie kandydatki PO na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 17:22
- Wykorzystuje się formułę nowych wyborów, żeby tę kandydatkę zmienić. Od samego początku mówiliśmy, że to jest intencja koleżanek i kolegów z PO, aby tych wyborów ostatecznie nie przeprowadzić i zmienić kandydata - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzaskowski zastąpi Kidawę-Błońską? Adam Borowski: PO nie ma dobrego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 19:12
- W Platformie Obywatelskiej mogli sobie nie zdawać sprawy, że Małgorzata Kidawa-Błońska aż tak nie będzie sobie radzić. Choć codzienny kontakt powinien powiedzieć jej otoczeniu, że ona się nie nadaje, nie jest kobietą walki, gubi się i zalicza wpadki. Miała też katastrofalny sztab wyborczy, przecież to nie ona wymyślała swoje wystąpienia w sprawie bojkotu i zawieszania kampanii - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski ("Gazeta Polska"). Gościem był również Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita"). 
rozwiń zwiń