X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Znamy harmonogram rekrutacji do szkół średnich. Potwierdzono terminy egzaminów ósmoklasisty i matur

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 13:35
Od 15 czerwca do 10 lipca absolwenci podstawówek będą mogli składać dokumenty do szkół średnich - poinformował we wtorek minister edukacji Dariusz Piontkowski. Kolejny termin to 31 lipca-4 sierpnia. Ostateczne listy przyjętych do szkół ogłoszone zostaną 19 sierpnia. Szef resortu potwierdził też podane wcześniej daty egzaminów ósmoklasisty i maturalnego. 
Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował m.in, że dokumenty rekrutacyjne można będzie składać w wersji elektronicznej.
Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował m.in, że dokumenty rekrutacyjne można będzie składać w wersji elektronicznej.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w resorcie edukacji minister Dariusz Piontkowski przypomniał harmonogram egzaminów, a także podał terminy rekrutacji do szkół średnich.

Dariusz Piontkowski pap 1200.jpg
"Zagrożenie epidemiczne mniejsze niż w sklepie". Szef MEN o maturach

Przyznał, że po konsultacjach harmonogram ten nieco się zmienił w stosunku do pierwotnego planu. Bez zmian pozostały daty rozpoczęcia egzaminów. Matury ruszą 8 czerwca i potrwają do 29, nie będzie w tym roku egzaminu ustnego.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego to 8-14 lipca. Wyniki, zarówno egzaminu głównego, jak i w terminie dodatkowym, będą znane do 11 sierpnia. Maturzyści, którzy nie zaliczyli jednego przedmiotu, do poprawki podejdą 8 września.

Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w dniach 16-18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca, a wyniki egzaminu będą znane do 31 lipca. 

Takie same pozostały też ramowe daty egzaminów potwierdzających kwalifikacje i egzaminów zawodowych. 

shutterstock_matura student nauka koronawirus maska 1200.jpg
Poradnik maturzysty. Relaks podstawą nauki

Rekrutacja do szkół

Dariusz Piontkowski poinformował, że zdawać dokumenty do szkół ponadpodstawowych będzie można od 15 czerwca do 10 lipca i będzie to można robić w wersji elektronicznej. Wtedy trzeba będzie dosłać kopię świadectwa. Szkoły, które wymagają umiejętności praktycznych, będą mogły je sprawdzić między 23 czerwca a 7 lipca.

Od 15 do 22 czerwca będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

Druga tura

Druga tura składania dokumentów w trakcie postępowania rekrutacyjnego rozpocznie się 31 lipca i skończy 4 sierpnia.

Piontkowski TT kprm-663.jpg
Częściowo wracają zajęcia w szkołach. Sprawdź, co zmieni się w edukacji od 18 maja

- Wtedy należy złożyć kopię, także wersję elektroniczną, zaświadczenia o egzaminie. W tych kilku dniach uczeń, mając już świadomość, jakie miał świadectwo, ile punktów otrzymał na egzaminie, może również zmienić swoją decyzję jeśli chodzi o szkoły, które chciałby wybrać w postępowaniu rekrutacyjnym - powiedział minister.

- Przewidujemy, że 12 sierpnia zostaną podane listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Tradycyjnie zostaną wywieszone na budynku szkoły, ale ze względu na stan epidemii będą mogły być zawieszone na stronie internetowej szkoły - poinformował.

Lista osób przyjętych

Jak przekazał Dariusz Piontkowski, zakwalifikowani uczniowie będą musieli dostarczyć oryginały świadectw i wyników egzaminów. 19 sierpnia szkoły ogłoszą listę osób przyjętych.

Następnych kilka dni, tłumaczył minister, zostanie przeznaczonych na odwoływanie się do komisji rekrutacyjnych i przyjmowanie uczniów tam, gdzie będą wolne miejsca.

fc

Czytaj także

Szef MEN: egzaminy będą przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 21:55
- Egzaminy zewnętrzne są obiektywną formą sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów. Jesteśmy przygotowani do ich przeprowadzenia - zapewnił minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał też, że arkusze, które otrzymają uczniowie, będą dla nich bezpieczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdalne nauczanie. TVP przedstawiło nową ofertę skierowaną do maturzystów

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 22:09
"Repetytorium Maturzysty" to nowa oferta TVP skierowana do maturzystów, mająca pomóc im w przygotowaniu się do egzaminów. Emisja programu ruszyła w poniedziałek rano w TVP HD. Nagrania dostępne są też na platformie vod.tvp.pl. Partnerem projektu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.
rozwiń zwiń