X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

MSZ: Polska przeznacza ponad 400 mln zł na walkę z koronawirusem na świecie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 15:52
- Polska wyda  w sumie ponad 400 mln złotych na walkę z pandemią COVID-19 na świecie. Środki te przeznaczone są na badania nad szczepionką, lekami i testami - poinformował na briefingu wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, cytowany w komunikacie MSZ.
Paweł Jabłoński
Paweł JabłońskiFoto: Twitter/MSZ

W komunikacie po briefingu wiceszefa resortu podkreślono, że pomoc humanitarna jest dostarczana przez Polskę do krajów Partnerstwa Wschodniego, Afryki i Bliskiego Wschodu w ramach współpracy rozwojowej oraz "solidarności i sojuszniczych zobowiązań".

morawiecki 1200 pap.jpg
Premier: Polska w nowym podziale ról może zająć lepsze miejsce niż przed kryzysem

- Polska przeznacza w sumie ponad 400 mln złotych na walkę z pandemią COVID-19 na świecie, to jest ok. 90 mln euro. Kwota ta obejmuje środki przeznaczone na badania nad koronawirusem, m.in. nad szczepionką, lekami i testami. Ta kwota, z której finansowany jest wkład naszych naukowców w światowe działania na rzecz pokonania wirusa to ok. 350 mln złotych - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister Jabłoński.

"Polska pomoc dociera do ponad 50 krajów"

Resort dyplomacji poinformował również, że Polska przeznacza obecnie ok. 56 mln zł na pomoc rozwojową i humanitarną, zarówno w ramach struktury i mechanizmów polskiej pomocy zarządzanej przez MSZ, jak i ze środków spółek skarbu państwa wspierających polskie działania humanitarne i rozwojowe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Prezydent Andrzej Duda: cieszę się, że rządowa pomoc sprawnie trafia do firm

MSZ podkreśliło, że polska pomoc kierowana jest zarówno do krajów rozwijających się, jak i do Włoch czy USA.

"Polska pomoc w celu przeciwdziałania i łagodzenia skutków pandemii, we wszystkich zróżnicowanych formach dociera do ponad 50 krajów na całym świecie" - zaznaczono w komunikacie.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolontariat w DPS-ach, zbiórki pieniędzy, pomoc psychologiczna i modlitwa. Działania Kościoła w walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 13:00
W pomoc w czasie pandemii koronawirusa zaangażowani są wolontariusze ze wszystkich 44 polskich diecezji. Przygotowują paczki żywnościowe, ciepłe posiłki dla seniorów i osób w kwarantannie. Organizowane są zbiórki finansowe i rzeczowe na wyposażenie szpitali, wirtualne warsztaty i pomoc w odrabianiu lekcji dla dzieci oraz wsparcie duchowe i psychologiczne – to tylko niektóre inicjatywy charytatywne prowadzone przez Kościół, by pomóc dotkniętym przez koronawirusa.
rozwiń zwiń