X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

20 mln zł dla artystów. Piotr Gliński ogłosił rozstrzygnięcie konkursu "Kultura w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 14:39
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński rozstrzygnął stypendialną część programu "Kultura w sieci". Trzymiesięczne stypendia - każde w wysokości 9 tysięcy złotych - otrzyma 2223 artystów i twórców. W sumie na tę część programu przeznaczono 20 milionów złotych.
Audio
  • 20 mln złotych na stypendia dla artystów w ramach programu "Kultura w sieci" (IAR)
Minister kultury Piotr Gliński
Minister kultury Piotr GlińskiFoto: Twitter/MKiDN_GOV_PL

- Zróżnicowanie jest bardzo duże: wśród nagrodzonych projektów jest blog opisujący pracę wiolonczelistki, czytanie wierszy, prezentacja działalności artystycznej w obszarze sztuk wizualnych czy internetowe warsztaty budowy krosna i tkania ręcznego z obszaru kultury ludowej - mówił Piotr Gliński.

Czytaj więcej
kultura-1200-tt.jpg
"Kultura w sieci" wsparciem dla artystów, twórców, instytucji

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Dyrektor NCK o "Kulturze w sieci": program powstał, aby wspierać instytucje kultury

Stypendia zostały przyznane w dziewięciu kategoriach: muzyka, sztuki wizualne, animacja i edukacja kulturalna, literatura, film, teatr, taniec, twórczość ludowa oraz zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.

Kultura dla wszystkich

Ze względu na ogromną liczbę wnioskujących (4 370 poprawnych formalnie wniosków) minister podjął decyzję o przyznaniu stypendiów trzymiesięcznych zamiast sześciomiesięcznych. Dzięki temu lista stypendystów, którzy uzyskali wsparcie, jest dwukrotnie dłuższa.

Program "Kultura w sieci" składa się z dwóch części - dotacji i stypendiów. W ramach części dotacyjnej, rozstrzygniętej 15 maja, wsparcie otrzymało 1 182 beneficjentów z całej Polski. Całkowita wysokość wsparcia udzielanego w ramach programu to 60 milionów złotych.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego podkreśla, że wsparcie w ramach "Kultury w sieci" ma podwójny wymiar. Z jednej strony to konkretna pomoc finansowa dla artystów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Z drugiej strony projekty będą udostępnione w sieci bezpłatnie, a więc będą dostępne dla wszystkich.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kiedy otwarcie kin i teatrów? Gliński: nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 19:27
– Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych. Sytuacja wciąż jest bardzo poważna – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

60 milionów zł na "Kulturę w sieci" Piotr Gliński: to program bez precedensu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 17:00
60 milionów złotych trafi do 1182 beneficjentów w całym kraju na wsparcie działań kulturalnych w Internecie w czasie epidemii koronawirusa. W resorcie kultury ogłoszono wyniki części dotacyjnej programu "Kultura w sieci" dla firm, NGO i instytucji samorządowych.
rozwiń zwiń