X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Pomoc w ramach tarczy antykryzysowej trafia tam, gdzie powinna". Prezydent z wizytą w Garwolinie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 12:40
- Lechpol jest przykładem, że pomoc ode mnie i polskiego rządu w ramach tarczy antykryzysowej trafiła tam, gdzie powinna. Żaden pracownik tej firmy nie został zwolniony - mówił prezydent Andrzej Duda podczas swojej wizyty w sobotę w firmie Lechpol Electronics w Garwolinie.
Prezydent Andrzej Duda (w środku) podczas swojej wizyty w firmie Lechpol Electronics w Garwolinie
Prezydent Andrzej Duda (w środku) podczas swojej wizyty w firmie Lechpol Electronics w GarwolinieFoto: Twitter/#DUDA2020/Jakub Szymczuk/KPRP

Andrzej Duda podkreślił, że "dzięki tarczy antykryzysowej firma Lechpol otrzymała tzw. »postojowe«, dzięki czemu połowa pracowników pracowała, a połowa była na postojowym".

Marlena Maląg twitter 1200.jpg
Minister rodziny: dzięki tarczy udało się powstrzymać falę masowego bezrobocia

Zdaniem prezydenta "polska gospodarka wraca do normy". - Firma Lechpol jest przykładem, że pomoc, która został zaoferowana przeze mnie i polski rząd (w ramach tarczy antykryzysowej - red.) rzeczywiście trafiła tam, gdzie powinna i wsparła tych, którzy produkują i mają miejaca pracy, bo żaden pracownik (firmy Lechpol - red.) nie został zwolniony - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że "firma Lechpol będzie się nadal dynamicznie rozwijać, nie tylko w Polsce, ale także za granicą".

Pomoc w ramach tarczy antykryzysowej

duda 1200 free (1).jpg
"Takich rozmów brakowało najbardziej". Prezydent odwiedził targ w Garwolinie

W czwartek Ministerstwo Rozwoju podało, że wartość przyznanej pomocy w ramach tarczy antykryzysowej według stanu na 20 maja wyniosła 42,88 mld zł. Dodano, że do przedsiębiorców trafiło już blisko 4 mld zł w mikropożyczkach.

Obowiązująca od 1 kwietnia tarcza antykryzysowa, która ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii, przewiduje m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące, świadczenie postojowe dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia dofinansowanie wynagrodzeń pracowników - do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, a także uelastycznienie czasu pracy - dla firm w kłopotach.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: chcemy, żeby Polska była państwem innowacyjnym, z nowoczesną gospodarką

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 15:07
- Chcemy, żeby Polska była państwem innowacyjnym, z nowoczesną gospodarką. By rozwijała się u nas nowoczesna produkcja, nowoczesne technologie - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: nie słyszałem sprzeciwu Trzaskowskiego, kiedy Tusk z Kosiniakiem-Kamyszem podnosili wiek emerytalny

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 19:10
- Nie słyszałem, by pan Rafał Trzaskowski protestował przeciw podniesieniu wieku emerytalnego w Polsce, czemu sprzeciwiało się tak wielu ludzi - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas sesji Q&A na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda na czele, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia z podobnym poparciem

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 12:27
Wyniki majowego badania pracowni Kantar wskazują, że gdyby wybory odbyły się za dwa miesiące, to największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, którego wskazało 39 proc. badanych deklarujących chęć wzięcia udziału w wyborach. Drugie miejsce zajmuje Rafał Trzaskowski, który zgromadził 18 proc. głosów. Trzecie miejsce należy do Szymona Hołowni mającego 15 proc. poparcia.
rozwiń zwiń