X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Premier został źle poinformowany". Rzecznik rządu o wizycie szefa rządu w kawiarni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 10:35
- W kwestii ograniczeń w kawiarniach premier Mateusz Morawiecki został przez swoje zaplecze źle poinformowany, przepraszam za to. Zalecenia dotyczące gastronomii miały mieć charakter "miękki", a zostały wydane przez GIS w formie zalecenia obowiązującego - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
- Premier został przez swoje zaplecze, i ja chciałem za to przeprosić, źle poinformowany - powiedział Piotr Mller
- Premier został przez swoje zaplecze, i ja chciałem za to przeprosić, źle poinformowany - powiedział Piotr MüllerFoto: twitter.com@MorawieckiM
1200_Szumowski_EN.jpg
Zniesienie obowiązku noszenia maseczek na ulicach. Minister zdrowia podał nowe informacje

W piątek szef rządu odwiedził Śląsk. W tym dniu zamieścił wpis na Twitterze dotyczący sytuacji w gastronomii. "Gastronomia to ważna dziedzina gospodarki i infrastruktura społeczna, wzmacniająca więzi między ludźmi. Korzystajcie ze swoich ulubionych, lokalnych restauracji" - napisał premier.

Do wpisu dołączono zdjęcia, na którym szef rządu siedzi przy stoliku z trzema osobami, w niewielkiej odległości, bez maseczek. Po tym wpisie premierowi stawiano zarzuty, że nie przestrzega przepisów mówiących, że w czasie wizyty w kawiarni czy restauracji z obcymi osobami m.in. trzeba zachować odległość 1,5 metra.

elsit 1200.jpg
"Uratowaliśmy miliony miejsc pracy". Premier o polskiej gospodarce w dobie koronawirusa

"Za to w imieniu zaplecza premiera chciałem przeprosić"

Rzecznik rządu pytany w TVN24 o tę sytuację powiedział, że na posiedzeniu rządowego zespołu kryzysowego, gdy była omawiana sytuacja związana z gastronomią, była decyzja by zalecenie dotyczące liczby osób, które mogą siedzieć przy stoliku, miało "charakter miękki". A ostatecznie - jak mówił rzecznik rządu - zostało wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego w formie zalecenia obowiązującego.

- Premier został przez swoje zaplecze, i ja chciałem za to przeprosić, źle poinformowany, po prostu miało być to zalecenie miękkie (...). Premier z naszej winy nie miał świadomości tego, że to zalecenie ma jednak charakter obowiązujący w myśl przepisów o inspekcji sanitarnej. Za to w imieniu zaplecza premiera chciałem przeprosić - powiedział Müller.

Rzecznik rządu dodał, że obecnie są dwa rodzaje przepisów dotyczących ograniczeń epidemicznych. Pierwsze to rozporządzenia, które są prawem powszechnie obowiązującym wynikającym wprost z ustawy, a "drugą rzeczą" są obowiązujące zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.

***

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa 3.0. Premier w firmie Monolit: udało się pomóc w ratowaniu miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 12:00
- Tych 200 ochronionych miejsc pracy w firmie Monolit dzięki tarczy antykryzysowej to też 200 ochronionych rodzin w Zambrowie. Takie sytuacje są w całej Polsce - powiedział w siedzibie firmy Monolit w Zambrowie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarte urzędy i placówki dziennego pobytu. Obowiązują szczególne zasady sanitarne

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 04:27
Od dziś ponownie otwarte mogą zostać placówki dziennego pobytu, będzie można także osobiście załatwić sprawy urzędowe. Nie oznacza to jednak powrotu do stanu sprzed epidemii - we wszystkich tych instytucjach obowiązują szczególne zasady bezpieczeństwa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Szumowski: drugiego lockdownu już nie da się zrobić

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 10:00
- Mam nadzieję, że nawet jeśli będzie drugie uderzenie epidemii, to jednak nie będzie dramatyczne - powiedział w wywiadzie z tygodnikiem "Sieci" minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił przy tym, że "drugiego lockdownu już nie da się zrobić".
rozwiń zwiń