X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To co najmniej milion stabilnych i dobrze płatnych miejsc pracy". Adam Bielan o "Planie Dudy"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 08:14
- Inwestycje strategiczne, lokalne, dla zdrowia i w środowisko zakłada "Plan Dudy". Dzięki jego realizacji w Polsce może zostać zachowanych i rozwiniętych co najmniej milion stabilnych i dobrze płatnych miejsc pracy - podkreślił rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan.
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami w Stalowej Woli
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami w Stalowej WoliFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli na Podkarpaciu zapowiedział tzw. "Plan Dudy".

PAP Andrzej Duda Stalowa Wola 1 1200.jpg
Prezydent: chcę Polski bezpiecznej i dobrobytu dla polskiej rodziny i zwykłego obywatela

Adam Bielan odnosząc się do założeń tego planu zwrócił uwagę, że relatywnie łagodny przebieg epidemii koronawirusa w Polsce otwiera szansę, by jak najszybciej rozpocząć realizację ambitnego planu działań społeczno-gospodarczych. - Pozwoliłoby to na szybką odbudowę więzi społecznych, ekonomicznych, jak również na wytworzenie wartości dodanej - powiedział europoseł.

Według niego "Plan Dudy" składa się czterech punktów: inwestycji strategicznych, lokalnych, dla zdrowia oraz inwestycji w środowisko.

Fundusz Inwestycji Lokalnych

Wśród inwestycji strategicznych Adam Bielan wskazał Centralny Port Komunikacyjny, przekop Mierzei Wiślanej, gazociąg Baltic Pipe, Via Balticę, Rail Balticę, Via Carpatię, a także rozbudowę Portu Gdańskiego czy gazoportu w Świnoujściu. Plan zakłada też odbudowę i rozwój sieci kolejowej.

- To tylko niektóre projekty strategicznie, których realizacja w okresie kryzysu popandemicznego stanowić będzie koło zamachowe gospodarki i które pomogą utrzymać miejsca pracy oraz złagodzić skutki dekoniunktury wywołanej przez pandemię - podkreślił Adam Bielan.

PAP Mierzeja Wiślana przekop 1200.jpg
"Kolejny element budowania naszej suwerenności". Prezydent o strategicznych inwestycjach

Drugi punkt "Planu Dudy", czyli inwestycje lokalne, przewiduje uruchomienie Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego celem będzie wsparcie dla samorządów w sfinansowaniu wkładu własnego dla inwestycji rozwojowych. Ponadto coroczne dofinansowane 3 tys. km dróg lokalnych, a także poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez bezpieczne przejścia i ulice.

Adam Bielan zapowiedział, że prezydent ma wystąpić też z inicjatywą ustawodawczą nakładającą obowiązek utworzenia żłobka lub klubu dziecięcego w każdej gminie. Ponadto ma być położony jeszcze większy nacisk na wsparcie samorządów w remontach, budowie i przebudowie szkół dla każdej gminy.

Prezydent proponuje też bon turystyczny o wartości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego, który - jak mówił w sobotę w Stalowej Woli - może zostać uruchomiony już w te wakacje.

Narodowa Strategia Onkologiczna

"Plan Dudy" zakłada też inwestycje dla zdrowia, które przewidują Narodową Strategię Onkologiczną - 5 mld zł na walkę z rakiem, budowa krajowej sieci onkologicznej, a także rozbudowę i modernizację ponad 200 polskich szpitali powiatowych.

Prezydent Andrzej Duda proponuje też program Sokół 2.0, czyli program dopłat 2 tys. zł rocznie do każdej sekcji amatorskiego klubu sportowego. Prezydent ma też zainicjować nowy program wychowania fizycznego i zdrowego trybu życia dla najmłodszych do 10. roku życia.

Ostatni punkt "Planu Dudy" przewiduje program urządzania parków, budowy retencji miejskiej i bezemisyjnego transportu publicznego, budowę zbiorników retencyjnych dla rolnictwa i zapobieganiu suszy i powodzi oraz narodowy program sadzenia drzew.

pap_dzieci1200.jpg
500 zł na wakacyjny wypoczynek. Prezydent zapowiedział bon turystyczny na każde dziecko

W "Planie Dudy" znajduje się też program Moja Woda przewidujący dotacje w wysokości 5 tys. zł do budowy przydomowego zbiornika retencyjnego na wodę deszczową, a także program dofinansowania studni głębinowych.

"Pościg za Europą Zachodnią"

- Inwestycje z "Planu Dudy" pozwolą nam ochronić się przed skutkami kryzysu i jednocześnie dają szansę na olbrzymi skok cywilizacyjny i jeszcze szybszy pościg za Europą Zachodnią. Dzięki realizacji zadań z planu w Polsce może zostać zachowanych i rozwiniętych co najmniej milion stabilnych i dobrze płatnych miejsc pracy - podkreślił Adam Bielan.

bb

Czytaj także

"Musimy zrealizować tę inwestycję". Prezydent o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 20:38
- Nie mam wątpliwości, że nie tylko możemy wybudować Centralny Port Komunikacyjny, ale że musimy tę inwestycję zrealizować, to jest także nasza odpowiedzialność przed następnymi pokoleniami Polaków - mówił w czwartek w Chełmie prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niosą pomoc do ostatniego tchnienia". Na Śląsku prezydent spotkał się z górnikami

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 14:43
Prezydent Andrzej Duda podziękował w piątek ratownikom górniczym za ich służbę. Jak zaznaczył, niosą oni pomoc "do ostatniej chwili, do ostatniego tchnienia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: chcę prowadzić program modernizacji służb mundurowych

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 15:12
- Modernizacji służb mundurowych to jest modernizacja Rzeczypospolitej, to budowanie dumy tych, którzy na co dzień jej służą - powiedział w piątek w Bytomiu prezydent Andrzej Duda podczas spotkania ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych województwa śląskiego.
rozwiń zwiń