more_horiz
Wiadomości

Szef niemieckiej dyplomacji z wizytą w Polsce. Media podkreślają duże znaczenie spotkania

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 10:11
Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas przed południem spotka się w Warszawie z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem. Niemieckie media podkreślają duże znaczenie tej wizyty.
Audio
  • Wizyta szefa niemieckiej dyplomacji Heiko Maasa w Warszawie. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Szef MSZ Niemiec Heiko Maas
Szef MSZ Niemiec Heiko MaasFoto: Shutterstock
wojsko usa 1200 free
USA przerzucą część wojsk z Niemiec do Polski? Ekspert: przeciekami do mediów też się gra

Niemiecka agencja prasowa DPA twierdzi, że oprócz tematów takich jak stosunki niemiecko-polskie, kwestie unijne, czy walka z koronawirusem, poruszona zostanie sprawa reparacji wojennych, których domaga się Polska.

W rozmowie z Polskim Radiem ambasador w Berlinie profesor Andrzej Przyłębski powiedział, że najprawdopodobniej rozmowy będą dotyczyły także kształtu pomnika poświęconego polskim ofiarom II wojny.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> "Niemcy rozumieją, że zmienia się geopolityka". Premier o możliwym przesunięciu do Polski żołnierzy USA

- Postaram się dopilnować tej sprawy, aby jednak był to oddzielny polski pomnik stojący przed centrum pamięci o drugiej wojnie światowej - powiedział ambasador Przyłębski.

Niemiecka lewica poparła inicjatywę deputowanego Zielonych Manuela Sarrazina, który w ramach niemieckiego zadośćuczynienia dla Polski proponuje stworzenie specjalnych funduszy dla ofiar wojny i okupacji.

dn

Zobacz także

Zobacz także