more_horiz
Wiadomości

Szef niemieckiej dyplomacji z wizytą w Polsce. Media podkreślają duże znaczenie spotkania

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 10:11
Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas przed południem spotka się w Warszawie z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem. Niemieckie media podkreślają duże znaczenie tej wizyty.
Audio
  • Wizyta szefa niemieckiej dyplomacji Heiko Maasa w Warszawie. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Szef MSZ Niemiec Heiko Maas
Szef MSZ Niemiec Heiko MaasFoto: Shutterstock
wojsko usa 1200 free
USA przerzucą część wojsk z Niemiec do Polski? Ekspert: przeciekami do mediów też się gra

Niemiecka agencja prasowa DPA twierdzi, że oprócz tematów takich jak stosunki niemiecko-polskie, kwestie unijne, czy walka z koronawirusem, poruszona zostanie sprawa reparacji wojennych, których domaga się Polska.

W rozmowie z Polskim Radiem ambasador w Berlinie profesor Andrzej Przyłębski powiedział, że najprawdopodobniej rozmowy będą dotyczyły także kształtu pomnika poświęconego polskim ofiarom II wojny.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> "Niemcy rozumieją, że zmienia się geopolityka". Premier o możliwym przesunięciu do Polski żołnierzy USA

- Postaram się dopilnować tej sprawy, aby jednak był to oddzielny polski pomnik stojący przed centrum pamięci o drugiej wojnie światowej - powiedział ambasador Przyłębski.

Niemiecka lewica poparła inicjatywę deputowanego Zielonych Manuela Sarrazina, który w ramach niemieckiego zadośćuczynienia dla Polski proponuje stworzenie specjalnych funduszy dla ofiar wojny i okupacji.

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem