X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Prezydent: kilkanaście procent różnicy to zdecydowana przewaga, ale nie można spocząć na laurach

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 12:40
- Kilkanaście procent różnicy między mną a drugim kontrkandydatem Rafałem Trzaskowskim to zdecydowana przewaga, ale to nie oznacza, że można spocząć na laurach - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Rypinie.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Andrzej Duda podkreślał, że frekwencja wyborcza stale wzrasta, co - jak dodał - świadczy o tym, że Polacy traktują poważnie demokrację. Dziękował wszystkim za udział w wyborach.

pad pap 1200.jpg
Andrzej Duda: prezydentura Rafała Trzaskowskiego będzie zmierzała do obalenia rządu

Andrzej Duda apeluje o wsparcie i udział w II turze

Podczas spotkania z wyborcami w Rypinie ubiegający się o reelekcję prezydent wskazywał na różnicę między dzisiejszymi wynikami a tymi pięć lat temu. - Te kilkanaście procent różnicy między mną a drugim kontrkandydatem to jest rzeczywiście przewaga bardzo zdecydowana, dużo większa niż była pięć lat temu - mówił.

Czytaj także: 

- Ale to nie znaczy, że można spocząć na jakichkolwiek laurach, wręcz przeciwnie, Polska cały czas potrzebuje ogromnego wkładu pracy - dodał Andrzej Duda i prosił wyborców o dalsze wsparcie i wzięcie udziału w II turze wyborów.

"Tu polskość była twarda i przetrwała mimo zagrożeń"

Prezydent podkreślił, że "w ciągu ostatnich pięciu lat zmieniło się traktowanie Polski". - Polskie sprawy są stawiane na pierwszym miejscu, a to, co polskie po prostu się opłaca - dodał.

Powiedział także, że odwiedził Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. - W Rypinie, gdzie synowie i córki tej ziemi, nauczyciele, nauczycielki, którzy uczyli przed wojną polskiego i polskości byli katowani, mordowani, zabijani w lasach. To jest pamięć, która trwa i za to dziękuję - zwrócił się do mieszkańców Rypina. - Za to, że pamięć tych ludzi i ich bohaterstwa, męczeństwa, cierpienia i oddania Polsce jest tu tak kontynuowana - dodał.

Jak zaznaczył, ludzie na ziemi rypińskiej "krzewili Polskę nauką, piórem". - Zdaniem Niemców, którzy wtedy wkroczyli i rozdrapali Polskę, byli tak groźni, że potraktowano ich gorzej niż tych z bronią w ręku - ocenił.

- W Rypinie polskość była twarda i przetrwała mimo zagrożeń, przetrwała i jest. Tu jest Polska - mówił.

Duda 1200 (1).jpg
Wybory prezydenckie 2020. Zobacz, jak głosowano w poszczególnych województwach

"Chcę kontynuować swoją prezydencką misję"

- Dziś przed nami wielkie wyzwanie. Chcę kontynuować swoją prezydencką misję, którą państwo powierzyliście mi 5 lat temu. Ta misja ma swoje etapy. To podnoszenie w górę polskich spraw, to załatwianie ważnych polskich interesów na arenie międzynarodowej, to często bardzo twarda postawa w polskich sprawach, ale taka, która niejednokrotnie przynosi efekty - mówił Andrzej Duda.

Podkreślał, że w ciągu ostatnich 5 lat "udało się wprowadzić programy, które wsparły polską rodzinę". Wskazał m.in. na program "Rodzina 500+", "Dobry start" oraz wsparcie młodych. - Rodzice już nie otrzymują na nich 500+, ale zwolniliśmy ich z podatku dochodowego do 26. roku życia, żeby im było łatwiej znaleźć pierwszą pracę, żeby ta pierwsza praca, która z reguły nie jest wysoko płatna, przyniosła im więcej pieniędzy - powiedział prezydent.

Zobacz: - Rafał Trzaskowski mówi o złodziejstwie, a sam był w rządzie, przy którym kradziono 50 mld zł podatku VAT - przekonywał prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Rypinie.

Źródło: TVP Info

Dodał, że programy te miały na celu jak najszybsze poprawienie bytu polskiej rodziny. "Trudno było znieść te informacje, że w Polsce jest 800 tys. dzieci, które nie dojadają, dla mnie wielką satysfakcją jest to, że w ogromnym stopniu udało się to zlikwidować i dzisiaj to wielkie nieszczęście już nie występuje" - zaznaczył.

Prezydent wskazywał także na walkę z bezrobociem. - Bezrobocie zostało zminimalizowane, przed epidemią koronawirusa było praktycznie najniższe od początku lat 90. Przez koronawirusa troszeczkę wzrosło, ale uruchomiliśmy potężny program wspierający polskich przedsiębiorców, po to by utrzymali miejsca pracy - powiedział.

Podkreślił, że miliard złotych dziennie jest przekazywanych polskim przedsiębiorcom. - To już jest suma około 100 mld, które zostało im przekazane - dodał.

Andrzej Duda mówił także o wsparciu dla seniorów. Przypomniał m.in. o waloryzacji rent i emerytur, oraz "trzynastkach". - Będę pilnował, żeby również i czternastka była wypłacona, tak jak premier obiecał. Powiedział, trzymamy go za słowo i ja biorę za to na siebie odpowiedzialność - zapewnił.

- Teraz wielkie zadanie na następne lata - więcej wolności, więcej możliwości rozwojowych w kraju - oświadczył prezydent.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chcieliśmy jeszcze więcej". Senator PO o wyniku Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 08:30
- Celem Rafała Trzaskowskiego było doprowadzenie do takiej sytuacji, aby główni kandydaci opozycji uzyskali w sumie lepszy rezultat niż Andrzej Duda. I to się udało - stwierdził w Polskim Radiu 24 Bogdan Zdrojewski, senator Platformy Obywatelskiej . - Rafał Trzaskowski jest bardzo blisko Andrzeja Dudy w drugiej turze - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: prezydent jest gotów do debaty z Rafałem Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 09:10
– W II turze oceniamy programy, umiejętności, znajomość polskich spraw u kandydatów. Za Andrzejem Dudą stoi ogromny dorobek tej prezydentury, ale i plany na przyszłość – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister w Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha. Podkreślił, że prezydent jest gotowy do debaty z Trzaskowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II tura wyborów. Rzecznik sztabu prezydenta: musimy zadbać, aby nie nastąpiła demobilizacja

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 11:00
- 9,5 miliona głosów to wynik, który w II turze zapewne da prezydentowi Andrzejowi Dudzie reelekcję - oświadczył rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Adam Bielan. - Musimy zadbać, aby w naszych szeregach nie nastąpiła demobilizacja i przekonać ok. miliona wyborców - wyliczał.
rozwiń zwiń