more_horiz
Wiadomości

Bielan: obalamy mit, iż rekordowa frekwencja rzekomo nie służy obozowi Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 15:42
- Dziękujemy milionom wyborców, którzy zagłosowali w niedzielę na prezydenta Andrzeja Dudę. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w kampanię pana prezydenta. Zachęcamy do głosowania za dwa tygodnie - mówił w poniedziałek rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Adam Bielan.
Według danych PKW z 99,78 proc. obwodów głosowania Andrzej Duda zdobył w wyborach 43,67 proc. głosów
Według danych PKW z 99,78 proc. obwodów głosowania Andrzej Duda zdobył w wyborach 43,67 proc. głosówFoto: PAP/Adam Warżawa

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 99,78 proc. obwodów głosowania. Andrzej Duda uzyskał w nich 43,67 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 30,34 proc. Kandydaci ci 12 lipca zmierzą się w II turze wyborów.

1200_Duda_PAP.jpg
"Dziękuję i gratuluję kontrkandydatom". Andrzej Duda zwycięzcą I tury wyborów prezydenckich

"Zachęcamy do głosowania za dwa tygodnie"

Adam Bielan zauważył, że prezydent Andrzej Duda zdobył "ponad 3 mln 300 tys. głosów więcej niż pięć lat temu". - To ponad 2,5 mln głosów więcej niż główny konkurent, z którym pan prezydent zmierzy się w drugiej turze. Nigdy wcześniej, poza rokiem 2000, kiedy wybory rozstrzygnęły się już w pierwszej turze, nie było takiej przewagi po pierwszym głosowaniu - podkreślił polityk.

East News głosowanie wybory 2020 1200.jpg
Wybory prezydenckie 2020. Wiemy, gdzie frekwencja była najwyższa

Dodał, że "kandydat PO uzyskał w tych wyborach najsłabszy wynik z wszystkich wyborów prezydenckich, w których PO wystawiała swojego kandydata". - Dużo problemów przed naszą konkurencją, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że się tym martwimy - zaznaczył rzecznik sztabu prezydenta.

Czytaj także:

Jego zdaniem liczbą, która "powinna cieszyć wszystkich w Polsce", jest frekwencja wynosząca ponad 64 proc. - Obalamy mit, że rzekomo rekordowa frekwencja nie służy obozowi Zjednoczonej Prawicy - zwrócił uwagę Adam Bielan. Podziękował milionom wyborców, którzy zagłosowali w niedzielę na obecną głowę państwa. - Zachęcamy do głosowania za dwa tygodnie. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w kampanię pana prezydenta Andrzeja Dudy. To były dziesiątki tysięcy osób w skali całego kraju - powiedział.

"Ma potencjał do zdobywania nowych głosów"

Rzecznik sztabu prezydenta przypomniał, że "pod koniec kampanii brakowało już materiałów wyborczych". - Wydrukowaliśmy w tej kampanii trzykrotnie więcej banerów niż pięć lat temu, ale tych banerów po prostu brakowało. Dlatego już jutro ujawnimy specjalną akcję, dzięki której wszyscy chętni będą mogli pobrać z naszych biur terenowych banery i plakaty, żeby powiesić je na swoich ogrodzeniach i balkonach. Zachęcamy wszystkich do tego, żeby w tę kampanię się włączyć - apelował Adam Bielan.

dudabus1200.jpg
Prezydent: kilkanaście procent różnicy to zdecydowana przewaga, ale nie można spocząć na laurach
Wyniki wyborów prezydenckich z 99,78 proc. komisji ​ Wyniki wyborów prezydenckich z 99,78 proc. komisji ​

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zwrócił uwagę, że Andrzej Duda "ma potencjał do zdobywania nowych głosów". - Widać, że nie ma dla niego ograniczeń, które prorokowali niektórzy komentatorzy. Widać, że pan prezydent jest prezydentem wszystkich Polaków, a co najważniejsze, jest prezydentem polskich spraw. Wyborcy to widzą i na niego głosują, ale potrzebujemy jeszcze jednego wysiłku po to, żeby wygrać wybory 12 lipca. Po to, żeby ta wizja Polski, którą prezentuje Andrzej Duda, mogła się ziścić. Wizja Polski solidarnej, sprawiedliwej, która się rozwija w skali całościowej, ale także tej, która rozwija się również lokalnie, samorządowo - przekonywał Radosław Fogiel.

Jego zdaniem "to bardzo istotne w czasie wychodzenia z pandemii i walki z globalnym kryzysem". - Z drugiej strony mamy wizję Polski przedstawianą przez kandydata, który jest niewiarygodny i zmienia zdanie za każdym razem, kiedy mówi coś na dany temat, a także za którym stoi nieudolność ośmiu lat rządów PO - ocenił Radosław Fogiel.

bb

Zobacz także

Zobacz także