X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Premier: receptą na normalny rozwój Polski jest zwycięstwo Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 10:59
- Jeśli chcemy się normalnie rozwijać, receptą na to jest zwycięstwo Andrzeja Dudy. Dziś ważna jest mobilizacja i zrozumienie, że chodzi o model rozwoju, który ma stworzyć z Polski kraj bliski ludziom - mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z samorządowcami w Łęcznej w woj. lubelskim.
Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas spotkania z mieszkańcami w Łęcznej
Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas spotkania z mieszkańcami w ŁęcznejFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Premier przekonywał, że głosujący w II turze wyborów prezydenckich mogą wybrać między "planem Dudy, planem inwestycyjnym" a "planem rewolucji obyczajowych i planem chaosu". Morawiecki krytykował też rządy PO-PSL z lat 2007-2015, szczególnie za reakcję po kryzysie ekonomicznym.

"Mobilizacja i zrozumienie"

PAP Andrzej Duda wybory 33 1200.jpg
"Polacy pokazali, że chcą Polski wysokich aspiracji i rozwoju". Premier o wynikach I tury wyborów

- Dziś tak ważna jest mobilizacja i zrozumienie, że tu chodzi o model rozwoju Polski, taki, który ma stworzyć z Polski kraj nowoczesny, bliski ludziom, dostatni - zaznaczył szef rządu. Przekonywał, że wybory prezydenckie to nie tylko wybory na szczeblu centralnym, ale również lokalnym.

- Nie wierzcie dziś w te różne przebrania, które się pojawiają, bo to jest tylko po to, żeby zamydlić oczy. Każdy niech popatrzy na to, jak wyglądała rzeczywistość 5 i 10 lat temu i czy chcemy takich rewolucji światopoglądowych, czy chcemy się normalnie rozwijać. Jak chcemy się normalnie rozwijać, to receptą na to jest zwycięstwo pana prezydenta Andrzeja Dudy - przekonywał Morawiecki.

Czytaj także:

Premier symbolicznie przekazał samorządowcom promesy na dotacje z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Łącznie powiat łęczyński, miasto Łęczna oraz pięć okolicznych gmin otrzymają 10,4 mln zł na inwestycje, które mają pomóc lokalnym społecznościom w wychodzeniu z kryzysu spowodowanego przez epidemię koronawirusa.

Nowe inwestycje

premier_1200.jpg
Premier: program prezydenta to dostatnia, nowoczesna Polska w silnej Europie

Morawiecki podkreślił, że pieniądze na inwestycje lokalne są odpowiedzią rządu i prezydenta Andrzeja Dudy na kryzys i receptą na jego zażegnanie. Przez budowę nowych miejsc pracy, nowych dróg; to, co jest potrzebne w Polsce powiatowej, w Polsce gminnej - mówił Morawiecki.

- Dlatego tutaj do Łęcznej przywożę też i solidne środki - 10 mln zł - oświadczył szef rządu. - Po to, żeby móc realizować różne projekty, czy związane z remontami: drogi, kanalizacja, szkoły, szpital. Różne rzeczy, które państwo uważacie, że trzeba dofinansować - powiedział.

Czytaj także:

- Poprzez to mamy możliwość realizacji inwestycji, które będą tworzyć miejsca pracy, umacniać miejsca pracy, poprawiać wynagrodzenia ludzi, którzy tutaj żyją i przede wszystkim wychodzić z kryzysu szybciej, tak jak to dzisiaj różne instytucje międzynarodowe stwierdzają, że Polska wyjdzie najszybciej z tego kryzysu i wrócimy do normalności - zapewnił Morawiecki.

Zapowiedział, że rząd przygotuje w przyszłości kolejne fundusze dla wspierania lokalnych społeczności.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ma wiele punktów, które PiS już zrealizowało lub realizuje". Premier o programie Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 15:45
Został pokazany na jeden dzień przed ciszą wyborczą, więc taka cisza chyba powinna zapaść nad tym programem - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki o programie kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Dodał, że jest w nim "wiele punktów, które PiS już zrealizowało lub realizuje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: w związku z powodzią pomoc państwa będzie szybka wszędzie, gdzie to niezbędne

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 14:45
- Ze strony państwa będzie płynęła szybko pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona niezbędna - mówił w Albigowej koło Łańcuta (Podkarpackie) premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie. Premier Mateusz Morawiecki już oddał głos

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 11:15
Na warszawskim Mokotowie premier Mateusz Morawiecki zagłosował w wyborach prezydenckich. Szef rządu oddał swój głos w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 113 przy ulicy Spartańskiej, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 205 im. Żołnierzy Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa sparaliżowana przez ulewę. Premier zwołał nadzwyczajną naradę

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 18:48
W związku z trudną sytuacją w Warszawie związaną z podtopieniami premier Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Intensywne deszcze w Warszawie. Apel premiera: sprawdźmy, czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 00:33
"Wieczór spędziłem w swojej piwnicy na usuwaniu skutków ulewy, która przeszła nad osiedlem, na którym mieszkam" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki i zamieścił zdjęcie zalanej piwnicy. Szef rządu zaapelował o solidarność i upewnienie się,  czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy.
rozwiń zwiń