X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Andrzej Zybertowicz: od decyzji komisji ds. tytułów odwołam się do sądu administracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 20:54
Odwołam się do sądu administracyjnego od odmownej decyzji Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów ws. nadania mi tytułu profesora - zapowiedział socjolog, dr hab. Andrzej Zybertowicz. Jak ocenił, niektóre recenzje jego dorobku były negatywne z powodów politycznych.
O przyznanie tytułu profesora Andrzejowi Zybertowiczowi w listopadzie 2017 roku zawnioskowała Rada Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu.
O przyznanie tytułu profesora Andrzejowi Zybertowiczowi w listopadzie 2017 roku zawnioskowała Rada Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu.Foto: Michal Wozniak/East News

Zgodnie z zapisami ustawowymi tytuł profesora nadaje prezydent RP na podstawie wniosku Centralnej Komisji (CK) do Spraw Stopni i Tytułów.

Parada równości warszawa lgbt shutt free-1200.jpg
"Ideologia odrzucająca chrześcijańskie normy". Prof. Nalaskowski o LGBT

O decyzji dowiedział się z mediów

Kwestią ewentualnej profesury doradcy prezydenta, dr. hab. Andrzeja Zybertowicza, Prezydium CK zajęło się na poniedziałkowym posiedzeniu. - W wyniku tajnego głosowania (5 głosów za, 3 głosy przeciw oraz 3 głosy wstrzymujące się) została podjęta decyzja odmawiająca przedstawienia prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatury dr. hab. Andrzeja Zybertowicza do tytułu profesora w dziedzinie nauk społecznych - poinformował we wtorek dr Jerzy Deneka, dyrektor biura Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów.

Czytaj także:

- Przedmiotowa decyzja została podjęta w wyniku wnikliwej analizy zgromadzonej dokumentacji w sprawie, w tym trzech recenzji sporządzonych na zlecenie Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, które zawierały konkluzje o braku spełnienia przez kandydata warunków wymaganych do nadania tytułu naukowego profesora, jak i dwóch opinii Sekcji Nauk Humanistycznych i Społecznych, które odpowiednio w wyniku głosowania przeprowadzonego w dniu 7 maja 2019 r. oraz 3 czerwca 2020 r., rekomendowały odmowę poparcia wniosku dr. hab. Andrzeja Zybertowicza o nadanie tytułu profesora - dodał dr Deneka.

O tej decyzji Andrzej Zybertowicz dowiedział się we wtorek z mediów. - Gdy otrzymam decyzję, odwołam się od niej do sądu administracyjnego - zapowiedział doradca prezydenta. Pismo w tej sprawie przygotuję wspólnie z adwokatem - podkreślił.

um 1200 pap.jpg
100-lecie Uniwersytetu Morskiego w Gdynii. Prezydent: to instytucja niezwykle zasłużona dla polskiej nauki

Szef biura Centralnej Komisji (CK) do Spraw Stopni i Tytułów dr Jerzy Deneka poinformował, że osoba, której CK odmówiła poparcia wniosku oraz przekazania go do prezydenta RP o nadanie tytułu profesora, może wystąpić do CK z prośbą o ponowne rozpatrzenie sprawy lub zaskarżyć podjętą przez Centralną Komisję decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Tytuł "miałby gorzki smak"

Zybertowicz, zapytany czy oczekuje pozytywnego dla siebie rozstrzygnięcia sądowego, stwierdził, nie sposób tego przewidzieć, gdyż sędziowie niekiedy bardziej lojalni są wobec nastrojów swojego środowiska, niż wobec zasad logiki i przyzwoitości.

- Profesura to jest pewna godność przyznawana przez profesorów. W momencie, gdy owi profesorowie, zachowują się w taki sposób, że tracą mój szacunek, to i profesura przyznana przez osoby, które trudno szanować, traci smak. Dlatego, gdybym uzyskał ten tytuł w wyniku odwołania, miałby on gorzki smak - podkreślił.

prot4esty usa pap 1200.jpg
USA: "znaczący i ważny rasizm". Nazwisko byłego prezydenta zniknie z nazwy wydziału uniwersytetu

Przypomniał, że procedura nadania tytułu profesora składa się w kilku etapów. Pierwszy to wykonanie pięciu recenzji. Zybertowicz przypomniał, że wszystkie z nich kończyły się pozytywnymi konkluzjami. Inaczej było w przypadku tzw. superrecenzji (czyli recenzji recenzji).

Czytaj także:

- W jednej z nich zastosowano kryterium nieobowiązujące w czasie tej procedury i tylko dlatego konkluzja tej superrecenzji była negatywna - wyjaśnił. Powiedział, że zwróciło na to uwagę dwóch profesorów, członków Sekcji Nauk Humanistycznych, którzy wysłali do Przewodniczącego Centralnej Komisji pisma jednoznacznie stwierdzające, że podczas procedury miały miejsce poważne nieprawidłowości.

Postępowanie w sprawie przyznania Zybertowiczowi tytułu profesora nauk społecznych wszczęła w listopadzie 2017 r. Rada Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mocny sprzeciw wobec cenzury na Uniwersytecie Śląskim. Tysiące osób poparły prof. Ewę Budzyńską

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 06:57
45 tys. podpisów w obronie prof. Ewy Budzyńskiej przekażą w czwartek władzom Uniwersytetu Śląskiego przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny. Podpisy mają wpłynąć do Komisji Dyscyplinarnej, która ma w piątek podjąć decyzję w sprawie socjolog.
rozwiń zwiń