- Pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej szukają możliwości wejścia do piwnic, które istniały w części budynku, a były miejscem, gdzie przetrzymywano osoby zatrzymane przez Urząd Bezpieczeństwa - przekazała rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku podkom. Milena Kopczyńska.
"Towarzystwo Niepokornych". Działalność Żołnierzy Wyklętych na Mazowszu
Dodała, że o tym, iż były tu przewożone zwłoki, świadczą zachowane fotografie z tamtego okresu, m.in. Mieczysława Dziemieszkiewicza - "Roja" - żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, uczestnika polskiego niepodległościowego podziemia antykomunistycznego na północnym Mazowszu.
Czytaj także:
- Podczas dotychczasowych prac ujawnione zostały ślady dawnej architektury, a co na to wskazuje - pozostałości fundamentów znacznie starszych niż obecna siedziba policji w Pułtusku - zaznaczyła rzecznik.
paw/