X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: Polska jest jedna, głęboko wierzę, że możemy podać sobie rękę

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 18:24
- Jest tylko jedna droga do zespolenia i zgody wśród Polaków: szacunek - podkreślił w poniedziałek w Odrzywole (woj. mazowieckie) prezydent Andrzej Duda i poprosił o pomoc w "sklejaniu Polski". Mówił też o sytuacji gospodarczej i prognozach ekonomistów.
Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami w miejscowości Odrzywół
Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami w miejscowości Odrzywół Foto: PAP/Leszek Szymański

Według danych zamieszczonych na stronie PKW w niedzielnym głosowaniu w II turze wyborów prezydenckich Duda uzyskał w gminie Odrzywół wynik 86,31 proc. Jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego poparło 13,69 proc. uprawnionych do głosowania.

"Wspaniały rezultat"

premier 20712457 1200.jpg
Premier: to będzie prezydentura wszystkich Polaków

Prezydent na spotkaniu z mieszkańcami Odrzywołu dziękował za oddanie na niego głosu.

Posłuchaj
00:29 duda dziekuje.mp3 Prezydent Andrzej Duda w Odrzywole podziękował wyborcom za wysoką frekwencję i ich głosy (IAR)

 

- Ogromnie dziękuję za ten niezwykły, wspaniały rezultat, który dzięki państwa głosom, dzięki państwa determinacji wyborczej tutaj osiągnąłem. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wsparli i w wyborach swoimi głosami i wcześniej w czasie kampanii. Jestem ogromnie za to wdzięczny i muszę powiedzieć, że jestem wzruszony - podkreślił.

Szacunek niezależnie od poglądów

mosbacher duda free 1200.jpg
"Nie mogę się doczekać dalszej współpracy polsko-amerykańskiej". Georgette Mosbacher do Andrzeja Dudy

Prezydent przekonywał, że wiele razy zastanawiał się, co można zrobić, by zespolić i uczynić Polaków zgodną wspólnotą.

Posłuchaj
00:28 duda szacunek.mp3 Prezydent Andrzej Duda: proszę o wzajemny szacunek (IAR)

 

Czytaj także:

- Droga do tego jest tylko jedna: szacunek - zauważył. - Proszę i będę w nieskończoność apelować o szacunek - mówił Andrzej Duda.

Podkreślił, że szacunek należy okazywać niezależnie od poglądów czy zachowań innych. Jak dodał, niezwykle ważne jest, by momentami powstrzymać się od "nieodpowiednich" słów.

pad120712416 1200.jpg
Andrzej Duda: jestem ogromnie wzruszony, niech żyje Polska

Szansa na poprawę

- Słowa ranią, potrafią bardzo ranić; żeby starać się wybaczyć, jeśli takie słowa padły wobec nas. Żeby starać się jakoś spokojnie nad tym przejść, nie uderzać mocnym, ostrym słowem - wskazał prezydent. Zaznaczył, że trudno jest znaleźć inną drogę do wspólnoty niż wzajemny szacunek. 

- Jeżeli ktoś się poczuł urażony tym, co powiedziałem lub jak się zachowałem w czasie kampanii wyborczej, czy w ciągu ostatnich pięciu lat, proszę, żeby mi wybaczył i dał szansę na poprawę przez następne pięć lat - powiedział prezydent w Odrzywole.

Polska jest jedna

pap wybory prezydenckie  1200.jpg
Wybory prezydenckie 2020. Tak głosowano w poszczególnych województwach

Prezydent zapewnił, że "chciałby prowadzić taką politykę, żeby cały kraj się rozwijał, żeby nie było podziału Polski - na Polskę wiejską i miejską, na Polaków z małego i wielkiego miasta".

- Polska jest jedna i mimo różnic chciałbym, żebyśmy się rozwijali w sposób równomierny; żeby poprawić warunki i możliwości - ocenił.

- Proszę, żebyście mi pomogli sklejać naszą Polskę, nasze społeczeństwo - apelował prezydent podczas spotkania.

1200-rtpap.jpg
Rafał Trzaskowski nie skorzystał z zaproszenia prezydenta. Andrzej Duda: chciałem, żebyśmy podali sobie ręce

- Głęboko wierzę, że możemy sobie podać rękę i to będzie ciepła dłoń z mocnym i serdecznym uściskiem. Ogromnie mi na tym zależy - dodał.

Posłuchaj
00:26 duda klej.mp3 Prezydent Andrzej Duda apeluje o pomoc w "sklejaniu Polski" (IAR)

 

Czas wytężonej pracy

Prezydent wyraził też nadzieję, że "trzy lata do następnych wyborów parlamentarnych będą okresem spokojnym i wytężonej pracy". Jego zdaniem "potrzeba trochę spokoju, bo co chwila była kampania".

- Wiele przed nami, ten czas niesie ogromną szansę - powiedział Andrzej Duda. Podkreślił, że z epidemią koronawirusa oraz z kryzysem gospodarczym Polska dobrze sobie poradziła. Jak zauważył, nasz kraj ma "bardzo dobre wyniki na tle innych krajów europejskich".

firma biznes 1200.jpg
Nowy raport o firmach w dobie koronawirusa. Sytuacja polskich przedsiębiorstw jest stabilna

- Mamy drugie najniższe bezrobocie po Czechach, mamy niewielkie straty gospodarcze - ocenił.

Posłuchaj
00:30 duda szansa.mp3 Andrzej Duda o sytuacji gospodarczej w czasie pandemii koronawirusa (IAR)

 

Skuteczna tarcza

Mówił o wysiłku jakiego podjęło się państwo przekazując wsparcie dla przedsiębiorstw i pracowników w ramach tarczy antykryzysowej.

- To jest 100 mld zł, aż trudno w to uwierzyć, ale dzięki temu osłoniliśmy 5 mln miejsc pracy. I to jest cenniejsze niż wszystko, bo najważniejsze, żeby była praca, żeby rodziny utrzymały się pomimo trudności na powierzani, żeby nikt nie popadł w nędzę - podkreślił.

- Wierzę w to, że przed nami od strony gospodarczej dobre lata - powiedział Duda. Powołał się na ekspertów, którzy "przewidują, że już w przyszłym roku powinniśmy wrócić na drogę dynamicznego rozwoju gospodarczego" i osiągnąć wzrost gospodarczy "nawet ponad 4 proc. - czyli tak jak było średnio w latach 2016-2019.

fc

Czytaj także

Prezydent: chcę Polski, która potrafi ochronić słabszych i nie musi bać się silnych

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 16:20
- Chcę żyć w Rzeczpospolitej, w której wygrywa uczciwość, chcę Polski, która potrafi ochronić słabszych i nie musi bać się silnych - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania wyborczego z mieszkańcami Wieliczki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio Gdańsk: magistrat odmówił współpracy ze znanym piekarzem, który poparł Andrzeja Dudę

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 21:32
Gdański magistrat odmówił współpracy ze znanym piekarzem Grzegorzem Pellowskim po tym, jak poparł on w mediach społecznościowych ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę - poinformowało w piątek Radio Gdańsk.
rozwiń zwiń