X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Ocean hipokryzji, zakłamania, cynizmu". Ziobro odpowiedział na zarzuty opozycji

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 21:51
To jest ocean hipokryzji, zakłamania, cynizmu - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o zarzutach opozycji podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec niego. Wymieniał przy tym, ile trwało wszczynanie śledztw za poprzednich rządów, m.in. w sprawie Amber Gold.
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: PAP/Marcin Obara
  • Szef MS przekonywał, że stawiane zarzuty są niezgodne z prawdą
  • To nie jest rzeka, to jest morze, to jest ocean hipokryzji, zakłamania, cynizmu - mówił Ziobro
  • Porównując obecne działanie prokuratury do tej z poprzednich rządów, stwierdził, że "widzimy ogromną różnicę"

Odpowiadając na zarzuty opozycji, szef MS podkreślił, że działania prokuratury są krytykowane w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w czasie pandemii, "w związku ze sprawą maseczek, respiratorów". - Ale przecież właśnie w tych sprawach prokuratura wszczęła śledztwo następnego dnia po tym, kiedy wpłynęło do niej zawiadomienie, dzień po tym, gdy w jednej z gazet ukazał się artykuł wskazujący na możliwe nieprawidłowości - wskazywał.

ziobro-twitter-1200.jpg
Wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro. "Absurdalne tezy"

Ziobro wymienia śledztwa z czasów rządów PO-PSL

Podkreślił przy tym, że warto przypomnieć, jak tego typu sytuacje wyglądały za "czasów przedstawicieli totalnej opozycji". - Sprawa senatora Piniora z PO - otóż materiał dowodowy został zebrany (...) w 2014 r., musiało minąć półtorej roku (...), by ta sprawa ruszyła i śledztwo zostało uruchomione. Na co żeście czekali? Tu jeden dzień, tam półtora roku - mówił.

Jak dodał, w sprawie Amber Gold od momentu, kiedy wpłynęło pierwsze zawiadomienie do prokuratury do momentu wszczęcia śledztwa minęły dwa lata, natomiast w sprawie piramidy Finroyal - aż trzy.

- Czego wy chcecie? Macie odrobinę honoru? To nie jest rzeka, to jest morze, to jest ocean hipokryzji, zakłamania, cynizmu - ocenił minister.


Posłuchaj
00:22 ziobro-ocean hipokryzji .mp3 Zbigniew Ziobro o wskaźnikach zaufania do prokuratury (IAR)

Zobacz także:

sejm_1200.jpg
Posiedzenie Sejmu. Posłowie debatują nad wnioskiem KO o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro

"Posłowie KO malują fałszywy obraz"

Podkreślał też, że posłowie KO malują "fałszywy obraz", jeżeli chodzi o działanie prokuratury. - W każdym przypadku, jeśli popatrzymy na zwalczanie przestępczości mafijnej, przestępczości gospodarczej, kryminalnej, to widzimy ogromną różnicę w stosunku do czasów poprzednich - mówił.


Posłuchaj
00:28 ziobro-w kazdej dziedzinie widzimy roznice .mp3 Zbigniew Ziobro: w każdym przypadku, jeśli chodzi o zwalczanie przestępczości, widzimy różnicę w stosunku do czasów poprzednich (IAR)

Minister odwołał się także do kwestii ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne na osobie małoletniej. Jego zdaniem, sposób przedstawienia tej sytuacji był "niebywale skandaliczną operacją" wymierzoną w Andrzeja Dudę. - To pokazuje wasze prawdziwe oblicze, waszą prawdziwą twarz, jeśli chodzi o tę troskę, o los ofiar, zwłaszcza o los kobiet. Bo wyście nic albo niewiele robili, żeby ścigać realnie pedofilów - zwrócił się do opozycji.

- To, co zrobiliście tym kobietom, pokrzywdzonym w tej sprawie, to, jak instrumentalnie i cynicznie wykorzystaliście je, to szczyt, który przekracza moje wyobrażenia o tym, do czego jesteście zdolni - ocenił minister. Po raz kolejny przywołał oświadczenie ofiar, podkreślając, że ich słowa skierowane są m.in. do siedzących w sali sejmowej polityków.

Zobacz także:

Wcześniej podczas debaty poseł KO Arkadiusz Myrcha ocenił, że Ziobro to najgorszy minister sprawiedliwości w historii, którego zwierzchnictwo nad resortem opiera się "na kłamstwie, manipulacji i taniej propagandzie sukcesu". Mówił, że to "pierwszy minister, który ma nieprzerwanie najgorszą ocenę w badaniach opinii". Przekonywał, że Ziobro przypisuje sobie sukcesy poprzednich rządów i zaznaczał, że jako bezpieczne swoje miejsce zamieszkania wskazuje obecnie tyle samo Polaków, co wcześniej.

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus odnosiła się podczas debaty m.in. do kwestii pedofilii. Pytała Ziobrę, czy "zajął się 382 przypadkami księży pedofilów, o których na swojej konferencji w marcu 2019 roku mówił Episkopat".

* * *

Podczas wieczornego głosowania Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Za wnioskiem głosowało 217 posłów, przeciw zagłosowało 232 parlamentarzystów. 2 osoby wstrzymały się od głosu.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jesteście elitą, możecie być z tego dumni". Gen. Roman Polko o 30. rocznicy sformowania JW GROM

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 09:00
30 lat temu, 13 lipca 1990 roku, została sformowana Jednostka Wojskowa GROM im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Generał Roman Polko, który dwukrotnie był jej dowódcą, w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wspomina najbardziej spektakularne akcje JW 2305. Mówi też o ludziach, którzy pomogli mu ją rozbudować i sprofesjonalizować, co nie było łatwe w czasie, gdy ważyły się dalsze losy GROM-u. Opowiada też o skuteczności kobiet komandosów w akcjach i o legendarnej selekcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwowa komisja ds. pedofilii już w pełnej obsadzie. Sejm powołał swoich przedstawicieli

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 20:00
Sejm powołał Barbarę Chrobak, Hannę Elżanowską i Andrzeja Nowarskiego na członków państwowej komisji do spraw wyjaśniania przypadków pedofilii.
rozwiń zwiń