X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ o szczycie UE: jest szansa na rekordowe środki dla polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 10:40
- Są duże szanse na podjęcie ważnych decyzji ws. funduszu odbudowy i budżetu UE bez warunku powiązania funduszy z praworządnością, którego Polska nie akceptuje - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz. Według niego, mamy też szansę na "rekordowe środki, dobre dla polskiej gospodarki".
Jacek Czaputowicz
Jacek CzaputowiczFoto: Alexandros Michailidis/ Shutterstock
  • Unijny szczyt ws. przyszłego budżetu UE i funduszu odbudowy rozpocznie się w piątek
  • Jednym z tematów będzie mechanizm powiązania funduszy z praworządnością, który proponuje Komisja Europejska
  • - My uważamy, że jesteśmy państwem praworządnym - oświadczył Jacek Czaputowicz

Jacek Czaputowicz zwracał uwagę w Programie 1 Polskiego Radia, że pełniącym obecnie prezydencję w UE Niemcom, a także państwom Południa zależy na szybkim przyjęciu kolejnego wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027.

- Nasz warunek jest taki: nie może się to łączyć z jakimikolwiek warunkami dotyczącymi praworządności. Nie dlatego, że uważamy, że praworządność jest nieważna, ale uważamy, że nie można tu stworzyć kryteriów obiektywnych i to może być instrument nacisku na państwa. My uważamy, że jesteśmy państwem praworządnym - oświadczył szef MSZ.

czaputowicz jedynka pr free 1200.jpg
"Możliwe, że Rosja chce poróżnić Polskę i Ukrainę". Szef MSZ o dezinformacji Kremla

"Duże szanse na podjęcie ważnych decyzji"

W ubiegłym tygodniu na konferencji w Brukseli szef Rady Europejskiej Charles Michel poinformował, że w efekcie konsultacji z państwami podtrzymał propozycję mechanizmu powiązania środków unijnych z praworządnością w ramach przyszłego budżetu UE - zatem w piątek będzie ona jednym z tematów rozmów szefów rządów i głów państw w Brukseli.

Ocenił, że są "duże szanse na podjęcie ważnych decyzji" dotyczących funduszu odbudowy i budżetu UE bez warunku powiązania funduszy z praworządnością, którego Polska nie akceptuje.

- To państwa będą podejmować decyzję. A w związku z tym, że wielu państwom zależy, żeby te decyzje podjąć szybko, bo one chcą szybko wydawać te środki na odbudowę swoich zrujnowanych przez pandemię gospodarek, a także my chcemy to zrobić, to tu się pojawia szansa - stwierdził szef MSZ.

Czytaj także:

Zdaniem Czaputowicza jest szansa na "rekordowe środki, dobre dla polskiej gospodarki".

Zgodnie z najnowszą propozycją szefa Rady Europejskiej na odbudowę po pandemii koronawirusa ma zostać przeznaczone 750 mld euro, a unijny budżet na lata 2021-2027 ma wynieść 1,074 bln euro. Fundusz odbudowy po kryzysie ma być finansowany 250 mld euro z pożyczek oraz 500 mld euro z grantów. 

ks

Czytaj także

"Nie może być na to zgody". Wiceminister sprawiedliwości o łączeniu budżetu UE z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 16:10
- Propozycja przedstawiona przez KE, wiążąca budżet UE z kwestią praworządności jest w naszej ocenie bardzo poważnym zagrożeniem. Ten mechanizm jest pozbawiony podstaw prawnych i będzie cechował się subiektywnością - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń