X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie retencji na obszarach wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 03:12
Od środy samorządy mogą ubiegać się w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie zadań związanych z retencją na obszarach wiejskich. Na ten cel przeznaczono 50 milionów złotych w formie dotacji do 70 procent kosztów kwalifikowalnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak wskazuje wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Artur Lorkowski, o wsparcie mogą starać się gminy położone na terenach wiejskich i miasta liczące nie więcej niż 5 tysięcy mieszkańców. Zaznacza, że do uzyskania dotacji będą konieczne: zgodność z lokalnymi strategiami i planami na rzecz retencji, pozwolenia wodnoprawne oraz decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach.

Posłuchaj
00:30 10536206_2.mp3 Artur Lorkowski o projekcie (IAR)

 Wiceprezes wyjaśnia, że chodzi o wsparcie zadań w zakresie retencji korytowej lub przykorytowej. - A więc retencji w ciekach wodnych lub obok cieków wodnych, więc to już jest mowa o inwestycjach większych niż tylko mikroinstalacje - podkreśla.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
solar-835894_1280.jpg
Zintegrowane podejście do zrównoważonego rozwoju. Minister Kurtyka o inicjatywie "Miasto z klimatem"

Zobacz również:

CZYTAJ RÓWNIEŻ
oczko wodne.jpg
"Moja woda". Przybywa wniosków o dopłaty. Zobacz, na co można je otrzymać

Cel: łagodzenie skutków suszy

Z kolei rzecznik Ministerstwa Klimatu Aleksander Brzózka zaznacza, że program finansowania retencji na wsi jest elementem szerszej strategii łagodzenia skutków zmian klimatycznych. - Nabór wpisuje się w działania resortu klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest przede wszystkim łagodzenie skutków suszy w Polsce - wskazuje.

Posłuchaj
00:14 10536206_1.mp3 Rzecznik Ministerstwa Klimatu Aleksander Brzózka o programie (IAR)

 Formularz wniosku wraz z instrukcją jego wypełniania dostępny jest w generatorze wniosków o dofinansowanie na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nabór potrwa go 17 grudnia przyszłego roku lub do wyczerpania całego budżetu.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa zachęca do wykorzystywania dotacji w celu retencjonowania wody

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 02:44
Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na wielu obszarach Polski mamy do czynienia z suszą hydrologiczną i rolniczą. Jan Krzysztof Ardanowski podkreśla, że Ministerstwo Rolnictwa realizuje program wsparcia rolników indywidualnych, którzy mogliby w swoich gospodarstwach stworzyć możliwości retencji wody.
rozwiń zwiń