Korupcyjne zarzuty nie przeszkadzają opozycji. Gawłowski szefem senackiej komisji
Stanisław Gawłowski, członek PO i niezrzeszony senator z Koszalina został wybrany na przewodniczącego senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu. Przeciw temu wyborowi protestują senatorowie PiS, zarzucając, iż ciążą na nim zarzuty korupcyjne.
2020-08-12, 10:45
Powiązany Artykuł
Trzaskowski "nadzieją na ułaskawienie" Gawłowskiego? Oskarżony o korupcję polityk wspiera kandydata KO
- Uważamy, że powołanie Stanisława Gawłowskiego na przewodniczącego to skandaliczna decyzja. Najbardziej skompromitowany senator, z siedmioma bodajże zarzutami korupcyjnymi, słynna afera melioracyjna i taki człowiek zostaje przewodniczącym nadzwyczajnej komisji - powiedział Marek Pęk.
- Afera melioracyjna na wokandzie. Wyjaśnienia składali senator Gawłowski i jego siostrzeniec
- "Gawłowski miał przeogromne wpływy". Dziennikarz Radia Szczecin ws. afery melioracyjnej
- Nie przesądzam o jego winie, ale czym innym jest domniemanie niewinności, a czym innym utrzymanie pewnego najwyższego standardu, jeśli chodzi o piastowanie wysokich funkcji państwowych. Funkcja przewodniczącego komisji to jest już naprawdę zaszczyt i ogromna odpowiedzialności - dodał.
Dlatego, jak zaznaczył, senatorowie PiS występują z tej komisji. - Senator Gawłowski będzie mówił tylko do siebie i swoich kolegów - powiedział Pęk.
REKLAMA
Zarzuty korupcyjne
Chodzi o wątek tzw. afery melioracyjnej. Według Prokuratury Krajowej, kołobrzeski przedsiębiorca Bogdan K. miał wręczyć Gawłowskiemu w charakterze łapówki 100 tys. zł, a także wartą ponad 200 tys. zł nieruchomość w Chorwacji. W zamian ówczesny wiceminister środowiska miał oferować mu "przychylność, poparcie i pomoc" w kontaktach z przedstawicielami Zarządu Melioracji, organizującymi przetargi na wielomilionowe kontrakty.
Zadaniem Komisji jest rozpatrywanie i opracowywanie spraw dotyczących: neutralności klimatycznej, bioróżnorodności, gospodarki w obiegu zamkniętym, strategii przemysłowej na rzecz klimatu, inteligentnego i zrównoważonego transportu, adaptacji do zmian klimatu, w tym ochrony przed powodzią i suszą.
pb
REKLAMA
REKLAMA