X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Otwarto wystawę "Po wielkiej wojnie". Gliński: tu jest prawda historyczna

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 13:04
- Wystawa "Po wielkiej wojnie" pokazuje rozmaitość doświadczeń roku 1918 i jego następstw. Jest w niej miejsce na różne punkty widzenia, interpretacje i oceny poszczególnych zjawisk, faktów - mówił w czwartek wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński, otwierając ekspozycję na stołecznym pl. Piłsudskiego.
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas otwarcia wystawy Po wielkiej wojnie na placu Piłsudskiego w Warszawie
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas otwarcia wystawy "Po wielkiej wojnie" na placu Piłsudskiego w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Minister kultury przypomniał, że wystawa gościła już m.in. w Bośni i Hercegowinie, Francji, Niemczech i na Słowacji. - Wystawa, w ramach której prezentowanych jest ponad 200 materiałów zdjęciowych archiwalnych, map, dokumentów, zapisów dźwiękowych indywidualnych wspomnień, jest efektem dwuletniej pracy twórczej wieloosobowego, międzynarodowego zespołu ekspertów naukowych i historyków z kilkunastu krajów europejskich - powiedział.

Czytaj więcej
gliński 1200 pap.jpg
Filmowe obchody stulecia Bitwy Warszawskiej. Piotr Gliński: to ma wielkie oddziaływanie

Jak podkreślił Piotr Gliński, "ekspozycja pokazuje rozmaitość doświadczeń roku 1918 i jego następstw".

Posłuchaj
00:30 10573095_1.mp3 Na placu Piłsudskiego w Warszawie otwarto wystawę "Nowa Europa 1918-1923" (IAR)

- Jest w niej więc miejsce na różne punkty widzenia, różne interpretacje i oceny poszczególnych zjawisk, faktów i postaci, a także na indywidualne opowieści osób, które żyły w tamtym okresie, ale tutaj nie ma relatywizmu historycznego. Tu jest prawda historyczna, czasami z różnych punktów widzenia, bo różne narody i różne ośrodki akcentują różne wydarzenia - zwrócił uwagę.

"Chwała bohaterom"

Szef MKiDN wyraził dumę, że "tak szczególna" wystawa prezentowana jest w stolicy z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej. - Bitwa Warszawska jest bardzo ważnym punktem na mapie tworzenia się polskiej tożsamości narodowej - zaznaczył.

Przypomniał też o międzynarodowej pomocy, m.in. o ponad 20 tys. nabojów z magazynów węgierskiej armii wysłanych na pomoc walczącym w obronie Warszawy.

Czytaj więcej
1920 logo.jpg
"1920. Wdzięczni bohaterom". Widowisko historyczne uhonoruje pamięć o Bitwie Warszawskiej

- Chwała wszystkim, którzy przyczynili się wtedy do wyjątkowego sukcesu, jakim była Bitwa Warszawska. To nie był tylko sukces Polski. To był sukces Europy, ale to był także sukces cywilizacji zachodniej, cywilizacji chrześcijańskiej - podsumował Piotr Gliński.

Czytaj także:

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyrektor NCK o "Kulturze w sieci": program powstał, aby wspierać instytucje kultury

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 09:42
- Program pojawił się w ramach tarczy antykryzysowej z inicjatywy wicepremiera Piotra Glińskiego, po to, żeby w czasie epidemii wspomóc instytucje kultury i działania, które były realizowane w bezpośrednim kontakcie, mogły znaleźć swoje ujście w internecie - mówi w "Sygnałach Dnia" Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Otworzymy Muzeum Józefa Piłsudskiego". Piotr Gliński o upamiętnieniu stulecia Bitwy Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 14:27
- W sierpniu, w stulecie Bitwy Warszawskiej, otwieramy oczekiwane od wielu lat Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku - powiedział w środę w Sulejówku wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. - To muzeum wpisuje się w nasze działania na rzecz utrwalania polskiej pamięci - dodał.
rozwiń zwiń