X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Polskim Radiu ruszają serwisy w języku białoruskim

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 03:27
Program 1 Polskiego Radia od dziś będzie nadawał serwisy informacyjne w języku białoruskim. Będzie ich można posłuchać rano po 6.30, w magazynie "W samo południe" po 12.00 oraz wieczorem po 22.00 w magazynie "Polska i Świat". Informacje przygotują i zaprezentują dziennikarze sekcji białoruskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.
Studio Polskiego Radia. Zdjęcie ilustracyjne
Studio Polskiego Radia. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk
Posłuchaj
00:18 Rybałt IAR 01.mp3 Andrzej Rybałt o uruchomieniu programów w j. białoruskim (IAR)

- Uważamy, że naszym obowiązkiem, jako dziennikarzy radiofonii publicznej, jest pomoc zarówno społeczeństwu białoruskiemu, jak i dziennikarzom białoruskim, którzy nie mają możliwości realizowania swojej misji informowania współbraci o tym, co dzieje się w ich kraju - mówi Andrzej Rybałt dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy i pomysłodawca serwisów w języku białoruskim.

Białoruś PAP-1200.jpg
Polskie Radio uruchamia specjalny program dla Białorusi

Polskie Radio dostępne w całej Białorusi

Nadawany na falach długich o częstotliwości 225 kHz Program Pierwszy Polskiego Radia, obejmuje swoim zasięgiem całą Europę, w tym Białoruś. Możliwe jest to dzięki należącym do PR S.A. nadajnikom Radiowego Centrum Nadawczego w Solcu Kujawskim.

Posłuchaj
00:25 Rybałt IAR 02.mp3 Andrzej Rybałt o Polskim Radiu dla Zagranicy (IAR)

Czytaj również:

- Polskie Radio dla Zagranicy od czasów swojego istnienia - jego historia jest bardzo długa, bo sięga około 90 lat - zawsze starało się przedstawiać wiarygodna i obiektywną informację o tym, co się w Polsce dzieje, ale również o tym, co Polska i Polacy sądzą na temat wydarzeń poza granicami naszego kraju, a które wiążą się z relacjami między Polską, a sąsiadami Polski - mówi Andrzej Rybałt.

Serwisy po białorusku zrealizuje Polskie Radio dla Zagranicy

Białoruś PAP (2)-1200.jpg
RAPORT BIAŁORUŚ w Polskim Radiu

Polskie Radio dla Zagranicy jest anteną Polskiego Radia - medium publicznego - nadającą program o charakterze informacyjno-publicystycznym, stanowiący kanał komunikacji, dialogu i rozpowszechniania informacji z Polski, z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Unii Europejskiej.

Po przełomie w 1989 r. Program dla Zagranicy zaczął funkcjonować w nowej rzeczywistości. W 1991 r. powstały redakcje litewska i ukraińska, a w 1992 r. - czeska, słowacka oraz redakcja białoruska. Program w języku białoruskim wypełnia lukę w zapotrzebowaniu na wolne słowo na Białorusi. W audycjach informujemy o łamaniu praw człowieka na Białorusi, braku poszanowania dla praw i swobód obywatelskich, funkcjonowaniu państwa Aleksandra Łukaszenki - ostatniej dyktatury w Europie.

Jako przeciwwaga w programie prezentowany jest demokratyczny model Unii Europejskiej, współpraca gospodarcza państw Europy Środkowo-Wschodniej, organizacje pozarządowe jako podstawa społeczeństwa obywatelskiego. Program tworzony i nadawany przez Polskie Radio dla Zagranicy w języku białoruskim, ma na celu popularyzację, utrwalanie i podnoszenie rangi tego języka wśród Białorusinów wobec wszechobecnego tam języka rosyjskiego, ma także wpływ na kształtowanie tożsamości narodu białoruskiego.

jmo

Czytaj także

Polskie Radio dla Zagranicy. "Misją przekazywanie rzetelnej i obiektywnej informacji"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 10:40
Polskie Radio dla Zagranicy jest anteną Polskiego Radia - medium publicznego - nadającą program o charakterze informacyjno-publicystycznym, stanowiący kanał komunikacji, dialogu i rozpowszechniania informacji z Polski, z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolność, radio i dyplomacja. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 15:30
Państwo polskie po raz kolejny zdało egzamin ze skutecznego działania na arenie międzynarodowej. Polska, której zarzucano wielokrotnie egoizm i traktowanie Unii Europejskiej jako bankomatu, dzisiaj uczy europejskie narody solidarności z walczącymi Białorusinami. Po negocjacjach budżetowych, rozegranych po mistrzowsku przez tandem Morawiecki-Orbán, Polska umacnia się na pozycji europejskiego lidera, aktywnie tworząc politykę wschodnią Unii - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
rozwiń zwiń