X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w Polsce. Premier: służby zdały znakomicie egzamin z solidarności

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 16:42
- Wiele krajów doświadczyło ogromnej zapaści w służbie zdrowia. Ludzie odłączani byli od respiratorów. To, że u nas do żadnego takiego przypadku, to wielka zasługa dobrej organizacji i ogromnego poświęcenia i wsparcia ze strony służb medycznych, sanitarnych i mundurowych - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Katowicach podczas spotkania z żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Tadeusza Puszczyńskiego ps. "Konrad Wawelberg".
Premier podczas spotkania z żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Tadeusza Puszczyńskiego ps. Konrad Wawelberg
Premier podczas spotkania z żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Tadeusza Puszczyńskiego ps. "Konrad Wawelberg"Foto: Adam Guz/KPRM/Twitter

Szef rządu podziękował służbom za współpracę, która spowodowała, że "dziś jesteśmy w zupełnie innym miejscu, niż bogate kraje Zachodu jak Francja, Hiszpania, Włochy czy Wielka Brytania, z punktu widzenia ochrony zdrowia i dbałości o gospodarkę". - Przekonaliśmy się, że czasy pokoju to nie zawsze są czasy spokoju - stwierdził.

Posłuchaj
05:10 Premier w Katowicach.mp3 Premier w Katowicach: służby zdały egzamin z solidarności (PR24)

Mateusz Morawiecki podkreślił "zdolność do elastycznego reagowania na potrzeby społeczeństwa", która wykazali żołnierze, m.in. poprzez oddawanie krwi. - Ale także dokonywanie wymazów, wsparcie dla osób w DPS-ach, wsparcie dla samotnie mieszkających starszych osób - wymieniał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
koronawirus polska 1200 shutterstock.jpg
Mateusz Morawiecki: państwo polskie zdało egzamin w czasach koronawirusa

"Solidarność to nasz wielki wkład w rozwój świata"

- Służby mundurowe i służby medyczne zdały ten egzamin znakomicie. Egzamin z solidarności - wskazał premier. - Jesteśmy w trakcie świętowania 40-lecia Solidarności. Powiedzieć, że Solidarność to związek zawodowy lub ruch społeczny, to zdecydowanie za mało powiedzieć. To nasz wielki wkład w rozwój świata. Wielka myśl, idea, która wypłynęła z Polski - zaznaczył.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, to właśnie służby o tej idei "w dobie epidemii pięknie potrafiły zaświadczyć". Podziękował im za "ogromne zaangażowanie". - Za to, że hasło Wojsko Obrony Terytorialnej - "zawsze gotowi, zawsze blisko" - było tak wspaniale zrealizowane w praktyce - mówił w Katowicach.

ms, PR24, PAP/IAR


Czytaj także

Premier: liczę, że druga fala koronawirusa nie wzbudzi takiej paniki, jak ta pierwsza

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 15:15
Mateusz Morawiecki powiedział, że ludzie obecnie reagują na sytuację epidemiczną nieco inaczej niż wcześniej. - Liczę też na to, że ta druga fala koronawirusa nie wzbudzi takiej paniki, jak ta pierwsza - dodał premier.
rozwiń zwiń