X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Płeć nie może decydować o przyjęciu na studia". Ordo Iuris o działaniach UW

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:13
"Władze Uniwersytetu Warszawskiego zapowiedziały wdrożenie Planu Równości Płci – dokumentu, który pod pozorem promowania »równości i różnorodności« wprowadza założenia, mające w istocie charakter dyskryminujący i sprzeczny z polskim prawem, w tym z Konstytucją" - podaje na swojej stronie Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski Foto: Pixabay

Dokument podpisany przez rektora Uniwersytetu Warszawskiego wzbudza w internecie kontrowersje ze względu na kryteria w nim przyjęte oraz na ogólny charakter. Zdaniem Instytutu "po wprowadzeniu Planu, pierwszeństwo w rekrutacji mogą mieć nie kwalifikacje osoby ubiegającej się o stanowisko, a jej płeć".

1200_Margot_EN.jpg
"Margot kłamie, to konfabulant". Wójcik krytycznie o aktywiście LGBT

Do tej sprawy na Twitterze odniósł się wiceprezes Ordo Iuris - Tymoteusz Zych, który zauważa, że "wynik rekrutacji ma zostać uzależniony od płci kandydata", podkreślając jednocześnie, że "płeć nie może decydować o zatrudnieniu na uczelni i przyjęciu na studia". 

Stanowcza reakcja

Instytut zapowiedział przekazanie analizy dokumentu do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, organizując przy tym internetową petycję do rektora UW z prośbą o odstąpienie od Planu. Jak informuje, "apel poparł szereg organizacji społecznych i akademickich".

Czytaj także:

"Fałszywy sojusznik", "ukryty homofob i transfob". Aktywista "Margot" o Trzaskowskim

Rzecznik Praw Dziecka: zmanipulowano moją wypowiedź, to kolejny atak na mnie

"Postanowienia naruszają artykuł Konstytucji"

lichocka 1200.jpg
Billboardy z Joanną Lichocką. Poseł domaga się przeprosin od Fundacji Otwarty Dialog

Jak twierdzi Instytut: "przyjęte postanowienia naruszają art. 32 Konstytucji, który stanowi, że „nikt nie może być dyskryminowany” w życiu społecznym i politycznym z jakiejkolwiek przyczyny, oraz z art. 33 ustawy zasadniczej, stwierdzający, że kobiety i mężczyźni mają równe prawa „do kształcenia, zatrudnienia i awansów”. Dodając, że zasada równości i zakaz dyskryminacji, są zawarte w Kodeksie Pracy.

Poparcie wielu organizacji 

Instytut zachęca do podpisania w internecie petycji do rektora UW o odstąpienie od Planu. Apel Ordo Iuris poparły organizacje społeczne – Polski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej, Stowarzyszenie KoLiber, Fundacja Ratio et Dignitas, Stowarzyszenie Fidei Defensor, Młodzi dla Polski, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Fundacja im. Bolesława Pobożnego. Poparcia udzieliły również organizacje akademickie – Akademicki Klub Tradycji Katolickiej – PAX, Studenckie Towarzystwo Patriotyczne, Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum z Lublina, PK!A Silesia Superior, Koło Myśli Klasycznej UŚ, Koło Naukowe Ordo Iuris UŚ oraz Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego Uczelni Łazarskiego.

ordoiuris.pl/Twitter/AS


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Strefy wolne od LGBT" do walki z Samorządową Kartą Praw Rodzin. Manipulacja środowisk lewicowych

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 20:05
Szerzenie informacji o "strefach wolnych od LGBT" to tak naprawdę ukryte uderzenie w Samorządową Kartę Rodziny, która ma na celu chronić tradycyjne wzorce i wartości, dzieci i rodzinę - przekonują prawnicy i politycy. Czym tak naprawdę jest dokument, który budzi sprzeciw środowisk lewicowych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy naukowcy zrealizują trzy europejskie granty badawcze. Znamy laureatów prestiżowego konkursu

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 13:04
W Polsce realizowane będą trzy kolejne prestiżowe europejskie granty badawcze. Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) ogłosiła w czwartek nazwiska 436 laureatów nowej edycji programu Starting Grant. Dwa projekty zrealizują badacze z UW, a jeden - badaczka z AGH.
rozwiń zwiń