X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sukces Karty Dużej Rodziny. Programem jest już objętych milion rodzin

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 13:03
- Karta Dużej Rodziny jest ważnym instrumentem polskiej polityki rodzinnej. W programie mamy już milion rodzin - przekazała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. - Doceniamy trud wychowania większej liczby dzieci i chcemy ułatwić rodzinom wielodzietnym ich codzienne funkcjonowanie - podkreśliła.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Milionowa rodzina w programie Karta Dużej Rodziny to rodzina z Turośli w woj. podlaskim. W piątek symboliczną kartę wręczyła im wiceminister Barbara Socha. Resort rodziny wskazał, że program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodzin. Obecnie z kart korzysta blisko 3,25 mln osób, to ponad 3,5 razy więcej niż w 2015 r.

Jedynka Marlena Maląg 1200.jpg
Maląg: prezydent rozpoczął dobry czas dla polskich rodzin, ta polityka będzie kontynuowana
Posłuchaj
00:24 Rząd przygotowuje strategię demograficzną.mp3 MRPiPS: rząd przygotowuje strategię demograficzną (IAR)

Szerokie spektrum partnerów

W programie uczestniczy 7,2 tys. partnerów, a ze zniżek można korzystać w ponad 27 tys. lokalizacji. To zarówno instytucje publiczne, jak i podmioty prywatne. Wśród nich są znane i rozpoznawalne firmy, często mające wiele punktów w całym kraju, np. sklepy Lidl, Smyk, Bartek, Wojas, stacje paliw Orlen, Shell, Circle K, banki - PKO BP czy Santander. Od 2017 roku o listę partnerów dba organizacja pozarządowa Związek Dużych Rodzin Trzy Plus.

Czytaj także:

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą również korzystać ze zniżek w hotelach i obiektach wczasowych, dzięki KDR można otrzymać 20 proc. zniżki od ceny dnia w większości hoteli sieci Accor w Polsce.

Milionowa rodzina

Jak podało ministerstwo rodziny, PKO BP, Orlen, sieć hoteli Accor – hotel Novotel w Warszawie, PGE Narodowy, Bartek, Wojas, Lidl oraz Smyk i OHP w Roskoszy zechcieli przekazać milionowej rodzinie symboliczne upominki - maskotki, wyprawkę szkolną, talon na benzynę, kosz upominków, voucher na zwiedzanie stadionu, vouchery na obuwie, a także weekendowy pobyt w hotelu. Z kolei lokalny partner – Centrum usług biurowych Magdalena Podbielska ufundowało rodzinie pamiątkową sesję fotograficzną.

  Karta przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, w której rodzic lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci. Z programu mogą również korzystać rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Od 2019 roku o KDR mogą wnioskować osoby, które miały kiedykolwiek na utrzymaniu troje lub więcej dzieci.


  kb

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  Wakacje z Kartą Dużej Rodziny. Bogaty system zniżek w tysiącach lokalizacji

  Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 03:05
  7 tysięcy partnerów w 27 tysiącach lokalizacji oferuje zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny - przekazał resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Wiceszefowa ministerstwa Barbara Socha podkreśla, że niższe ceny obejmują też przejazdy kolejowe, zakup żywności, książek, kosmetyków, ubrań czy paliwa.
  rozwiń zwiń