X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Źródłem problemów z praworządnością są sądy". Jarosław Kaczyński nt. zakazu publikacji o Bońku

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 08:45
- Każdy, kto uczciwie spojrzy na tę sprawę, widzi, iż nie o przestrzeganie prawa w niej chodziło, a o jakieś inne względy – mówi w rozmowie z Katarzyną Gójską-Hejke prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W ten sposób skomentował zakaz, jaki dostał Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej". 
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Piotr Nisztor  nie może przez 12 miesięcy publikować tekstów na temat Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Trzeba z całą mocą protestować wobec takich praktyk, bo one z demokracją nie mają nic wspólnego - komentował sprawę Jarosław Kaczyński.

Shutterstock Boniek 1200F.jpg
"Nie uda mu się wprowadzić całkowitej cenzury". Liziniewicz o Bońku

Według polityka takie działania w pewnych aspektach przebijają komunistyczną cenzurę. - Trudno nie odnieść wrażenia, że sąd decydując tak, a nie inaczej, wysługuje się jakimś interesom. Szef PZPN został potraktowany jako osoba korzystająca z jakichś niebywałych przywilejów, jakby był obywatelem, któremu należą się specjalne prawa i specjalne traktowanie - ocenił. 

Jarosław Kaczyński powiedział też, że "mamy do czynienia ze sprawą wymagającą reakcji i niebezpieczną dla wolności słowa w Polsce". - Ta sprawa jest jeszcze jednym argumentem za koniecznością głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości. I to w wymiarze instytucjonalno-organizacyjnym, ale i personalnym - kontynuował. 

"Sądy, które łamią prawo"

Katarzyna Gójska-Hejke przypomniała w wywiadzie, że Sędzia Rafał Wagner, który wydał decyzję o zabezpieczeniu będącą w istocie cenzurą prewencyjną, został wpisany przez przeciwników reformy sądownictwa na listę tzw "sędziów wolności".

Czytaj również:

- Rzeczywiście w Polsce jest problem z praworządnością, ale głównym źródłem tego stanu rzeczy są wyroki sądów contra legem. Naszym obowiązkiem jest doprowadzenie do tego, by te naruszające prawo wyroki były szybko uchylane, a wydający je sędziowie pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej, a w konsekwencji usuwani z zawodu. I tylko taka zdecydowana postawa wobec tej niszczącej państwo patologii może przynieść efekty, w perspektywie kilku lat wyeliminować to, co krzywdzi tak wielu obywateli - mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS pytany był również o zarzuty wobec Polski formułowane przez Komisję Europejską i polityków innych państw dotyczące "niszczenia niezależności sędziów". Jego zdaniem "ocena sytuacji w Polsce formułowana przez różne międzynarodowe gremia jest kontrfaktyczna". - Nie ma naprawdę nic wspólnego w rzeczywistością. Jeszcze raz powtórzę. W naszym kraju rzeczywiście jest kłopot z praworządnością, ale jego głównym, dominującym źródłem są sądy, które łamią prawo, za nic mają Konstytucję - podsuwał. 

Publikacje Piotra Nisztora

Od kilku miesięcy Piotr Nisztor na łamach "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" publikuje artykuły dotyczące wątpliwości wokół funkcjonowania Polskiego Związku Piłki Nożnej, kierowanego przez Zbigniewa Bońka, byłego piłkarza Widzewa Łódź i Juventusu Turyn.

27 sierpnia 2020 r. sędzia Rafał Wagner z I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie podjął decyzję o nałożeniu na dziennikarza rocznego zakazu publikowania treści dotyczących Bońka. Nakazał mu również usunięcie tych już opublikowanych na portalu YouTube oraz Twitter.

kad, niezależna.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jesienna ofensywa młodzieżówki PiS. Michał Szpądrowski: przedstawimy propozycje ws. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 06:34
Młodzieżówka PiS jesienią rusza z ofensywą skierowaną do młodych. Między październikiem a listopadem ma zorganizować ogólnokrajowy zjazd Forum Młodych i przedstawić propozycje dotyczące ochrony zwierząt. - Chodzi m.in. o zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami - zapowiada w wywiadzie dla portalu PolskieRadio24.pl Michał Szpądrowski, wiceprzewodniczący Forum Młodych PiS.
rozwiń zwiń