X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MON: wojsko musi być liczniejsze, zwłaszcza na wschodzie kraju

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 12:17
Podstawą bezpieczeństwa naszej ojczyzny jest Wojsko Polskie; musi ono być liczniejsze; zależy nam, by jednostki WP powstawały na wschodzie Polski - powiedział w Lublinie szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że kryteria naboru muszą być były jasne, a procedury szybkie i proste.
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Mariusz Błaszczak, który odwiedził w piątek 19. Lubelską Brygadę Zmechanizowaną, podkreślił, że aby Wojsko Polskie mogło wypełniać swoje obowiązki, musi być liczniejsze.

- Temu usłuży proces tworzenia nowych jednostek WP (...). Zależy nam na tym, by jednostki Wojska Polskiego powstawały tu, na wschodzie Polski - powiedział szef MON.

Dodał, że województwo lubelskie, podlaskie czy podkarpackie, to regiony, gdzie rozwijają się też bardzo silnie Wojska Obrony Terytorialnej.

Sojusz wojskowy z USA

błaszczak 663 twitter.jpg
Sejm zdecydował ws. współpracy obronnej z USA. Szef MON: to ważny dzień dla Polski i NATO

- Bezpieczeństwo gwarantuje Wojsko Polskie. Ważne są również sojusze - powiedział Błaszczak.

Zaznaczył, że w czwartek Sejm uchwalił ustawę dotyczącą ratyfikacji polsko-amerykańskiej umowy o współpracy wojskowej, na podstawie której - mówił szef MON - zostały stworzone ramy prawne obecności wojsk USA w naszym kraju.

Czytaj także:- Ta obecność będzie trwała, będzie zwiększona, jeśli chodzi o liczebność, ale jeszcze raz bardzo mocno podkreślam, że podstawą bezpieczeństwa naszej ojczyzny jest Wojsko Polskie - podkreślił Błaszczak.

Nowa formuła naboru

Zaznaczył, że aby zwiększyć liczebność WP, wprowadzono najpierw kampanię "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej".

rosomak 1200.jpg
MON podpisał nowe umowy na zakup uzbrojenia dla polskiego wojska

- Teraz wprowadziliśmy nową formułę naboru do WP. Przede wszystkim można złożyć swoją deklarację przez internet - przypomniał szef MON, informując, że dotąd w ten sposób złożono ponad 5 tys. deklaracji.

Podkreślił, że "chodzi o to, by kryteria naboru do WP "były jasne, a procedury były krótkie, szybkie i proste".

kraby HSW1200.jpg
BAE Systems i Huta Stalowa Wola będą współpracować przy eksporcie haubic Krab

- Temu służy zmiana, którą wprowadziliśmy. Powołane zostały Wojskowe Centra Rekrutacyjne - powiedział Mariusz Błaszczak.

Zmiana podejścia

Jak zaznaczył, z zasady będą one lokalizowane w okolicach, gdzie mieszkają potencjalni kandydaci do WP.

- Wcześniej to było tak, że były punkty rekrutacyjne ściśle określone, ustalone i do nich zjeżdżali się w zasadzie z całego województwa kandydaci. Teraz to podejście jest inne - to Wojskowe Centa Rekrutacyjne przybywają do kandydatów - powiedział szef MON.Zaznaczył, że postępowanie w takim centrum zajmuje jeden, maksymalnie dwa dni. W jego trakcie zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna, badanie lekarskie i psychologiczne.

- Sprawnie, szybko, w jak najkrótszym czasie - powiedział Błaszczak.

Dodał, że także szkolenie przygotowawcze będzie krótsze, "ale za to intensywniejsze".

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Dęblinie produkowane będą części do pocisków systemu Patriot

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 08:22
Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 i koncern Lockheed Martin rozpoczynają budowę nowego zakładu produkcyjnego – poinformowała w poniedziałek amerykańska firma. Fabryka będzie produkować elementy do pocisków PAC-3 MSE wybranych jako uzbrojenie polskich zestawów Patriot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błaszczak: żołnierze Wojska Polskiego nawiązują do najlepszych tradycji polskich kryptologów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 14:42
Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni udowodniło, że żołnierze Wojska Polskiego i eksperci nawiązują do najlepszych tradycji polskich kryptologów - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak na prezentacji odszyfrowanej korespondencji powstańca warszawskiego, poety Józefa Szczepańskiego "Ziutka".
rozwiń zwiń