X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Prawda historyczna jest dla wspólnoty jak chleb". Gliński podczas otwarcia Festiwalu NNW

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 18:50
- Prawda historyczna jest dla wspólnoty jak woda, jak chleb, bez nich żadna wspólnota polityczna nie może działać - stwierdził wicepremier, minister kultury Piotr Gliński podczas otwarcia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni.
Piotr Gliński podczas gali otwarcia XII Festiwalu Filmowego Niepokorni. Niezłomni. Wyklęci
Piotr Gliński podczas gali otwarcia XII Festiwalu Filmowego "Niepokorni. Niezłomni. Wyklęci"Foto: PAP/Marcin Gadomski

Piotr Gliński podkreślił, że festiwal to "instytucja, która wspaniale się rozwija". - Także dzięki zmianom, które w Polsce zaszły, ale przede wszystkim dlatego, że ktoś był wierny zasadom biblijnym, wierny wartościom - mówił wicepremier.

Festiwal NNW twitter 1200.jpg
"To lekcja historii". Andrzej Gwiazda o Festiwalu Filmowym NNW w Gdyni

Piotr Gliński podziękował organizatorom festiwalu za stworzenie instytucji, która "promuje wartości, odwołuje się do tego, co ważne dla wspólnoty".- Prawda historyczna jest jak woda, jak chleb dla wspólnoty, bez nich żadna wspólnota polityczna nie może działać. A tutaj dodatkowo chodziło nie tylko o prawdę, ale też o walkę z kłamstwem historycznym, bo ta prawda była celowo zamazywana - przypomniał wicepremier.

Posłuchaj
00:26 glińsi nnw.mp3 Piotr Gliński podczas gali otwarcia XII Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" (IAR)

 

"Dialog z przeszłością"

Dzięki temu, że festiwal się rozwija, możemy także, zdaniem Glińskiego, "myśleć z podniesioną głową o przyszłości". - Jedną z podstawowych funkcji festiwalu jest dialog z przyszłością. Robimy to wszystko dla siebie, dla teraźniejszości, ale robimy też dla przyszłości. Żadna wspólnota polityczna nie ma szans rozwojowych, nie ma szans na suwerenność, niepodległość bez rozrachunku z przeszłością, bez pamięci historycznej - dodał wicepremier.

Festiwal potrwa do niedzieli

XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" potrwa do niedzieli. Zaplanowano pokaz wielu filmów fabularnych i dokumentalnych, głównie o tematyce historycznej, a także dyskusje przedstawicieli instytucji, którzy profesjonalnie zajmują się polityką historyczną. W tym roku ze względu na epidemię korona wirusa festiwalowe wydarzenia można dodatkowo oglądać na stronie internetowej festiwalu.

- Formuła hybrydowa festiwalu da możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców - podkreślił dyrektor Festiwalu NNW Arkadiusz Gołębiewski, który zwrócił również uwagę na to, że na festiwalu, oprócz pokazów filmów, prezentacji wystaw i książek, będzie można także spotkać się ze świadkami historii.

Czytaj także:

Festiwal zwieńczy w niedzielę przyznanie licznych nagród. Wśród najważniejszych są Nagroda Główna w Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych "za znalezienie drogi do opowiadania światu historii uniwersalnych", Nagroda im. rtm. Witolda Pileckiego w Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych, która z kolei przyznawana jest "dla najlepszego filmu podejmującego tematy wolnościowe" oraz Złoty Opornik, wręczany w Konkursie Filmów Polskich za najlepszy dokument Festiwalu NNW.

itom

Czytaj także

Festiwal NNW: filmy o zbrodniach sowieckich i Annie Walentynowicz

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 10:15
Zagłada redemptorystów na Woli w Warszawie, obława augustowska, związki Anny Walentynowicz ze Śląskiem - to tylko niektóre tematy poruszone w filmach prezentowanych podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko filmy. Na Festiwalu NNW odbyła się debata o muzeach

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 17:26
Podczas drugiego dnia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni odbyła się debata poświęcona potrzebie tworzenia nowoczesnych muzeów ukazujących naszą historię. Jednym z patronów festiwalu medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń