more_horiz
Wiadomości

Deszczowa i burzliwa niedziela. IMGW ostrzega mieszkańców kilku województw

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 05:59
Niedziela w znacznym obszarze Polski będzie deszczowa, miejscami opady będą intensywne, może też zagrzmieć. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia obowiązujące w sześciu województwach. 
Synoptycy prognozują w piątek przelotne opady deszczu
Synoptycy prognozują w piątek przelotne opady deszczuFoto: bbernard/ Shutterstock

Ostrzeżenia II stopnia obowiązują w Mazowieckiem i Lubelskiej, I stopnia zaś - także w Łódzkiem, Świętokrzyskiem, Podkarpackiem i części Wielkopolskiego.

Pogoda deszcz PAP-1200.jpg
Opady deszczu i burze. Sprawdź prognozę pogody na weekend

Nocny alert dla Warszawy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w nocy ostrzeżenie przed intensywnym deszczem i burzami w części woj. mazowieckiego. Stopień zagrożenia drugiego stopnia obowiązuje dla 11 powiatów, a pierwszego stopnia dla kolejnych 26 powiatów. Ostrzeżenia obowiązują do niedzielnego popołudnia. 

Alarm drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami wydano do godz. 15.00 w niedzielę dla 11 powiatów: garwolińskiego, kozienickiego, lipskiego, mińskiego, otwockiego, radomskiego, siedleckiego, wołomińskiego i zwoleńskiego oraz miast Radomia i Siedlec. IMGW przewiduje tam wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym z 80 proc. prawdopodobieństwem i wysokością opadów miejscami od 40 mm do 60 mm, a lokalnie do 70 mm. Instytut zastrzegł, że ze względu na dynamiczną sytuację pogodową możliwa jest aktualizacja ostrzeżenia.

\Zagrożenie I stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu - okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym - obowiązuje do godz. 14.00 w niedzielę i obejmuje cztery powiaty: ciechanowski, mławski, sierpecki i żuromiński. IMGW szacuje prawdopodobieństwo takich opadów na 90 proc. a ich wysokość miejscami od 30 mm do 50 mm. 

Czytaj także:

Kolejne ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem - okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym z burzami obowiązuje do godz. 15.00 w niedzielę dla 11 powiatów: legionowskiego, łosickiego. nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, pułtuskiego, sokołowskiego, warszawskiego zachodniego, węgrowskiego i wyszkowskiego oraz miasta Warszawy. Szacowane prawdopodobieństwo tego zdarzenia wynosi 80 proc., a prognozowana wysokość opadów miejscami również od 30 mm do 50 mm, ale IMGW zaznaczył, że ze względu na dynamiczną sytuację pogodową możliwa jest aktualizacja tego ostrzeżenia.

Deszczowa niedziela w także w Płocku

W 11 innych powiatach woj. mazowieckiego - białobrzeskim, gostynińskim, grodziskim, grójeckim, płockim, płońskim, przysuskim, sochaczewskim, szydłowieckim i żyrardowskim oraz mieście Płocku do godz. 15. w niedziele mogą wystąpić - najsilniejsze w nocy - opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

    Ich wysokość może wynieść miejscami od 30 mm do 50 mm, a prawdopodobieństwo to 80 proc., ale tu również IMGW zastrzegło możliwą aktualizację ostrzeżenia ze względu na dynamiczną sytuację pogodową.


    mbl

    Zobacz także

    Zobacz także